Для українських учнів та вчителів запустили «Коаліцію девайсів»

Джерело: Міністерство освіти і науки України

23 січня в Лондоні на базі Європейського банку реконструкції та розвитку запустили роботу Коаліції девайсів.

Коаліція девайсів – це об’єднання організацій, бізнесу, урядів і меценатів, що забезпечує девайсами українських учнів і вчителів, які змушені провадити освітній процес онлайн.

Коаліцію створило МОН спільно з Мінцифри та Фундацією Олени Зеленської. Її мета – мобілізувати партнерів із розвитку, щоб забезпечити критичну потребу в девайсах для навчання та надати учням і вчителям рівний доступ до освітнього процесу в громадах, які найбільше постраждали від війни.

“Через повномасштабну війну сфера освіти має багато викликів. Один із них – забезпечити якісне онлайн-навчання для дітей, які не мають змоги навчатися офлайн. Зараз це понад 1,9 млн дітей. Понад 330 тисяч з них не мають доступу навіть до дистанційного навчання через відсутність техніки – ноутбука, планшета або смартфона. Саме тому ми створюємо Коаліцію девайсів, щоб забезпечити учнів та вчителів необхідними гаджетами і повернути їх до освітнього процесу”, – зазначив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Нині це питання є критичним, адже приблизно два мільйони дітей продовжують навчатися онлайн або в змішаному форматах. З них 327 тисяч дітей вимушені пропускати заняття або й зовсім не відвідувати їх через відсутність гаджетів для навчання.

Натомість девайси – можливість для цих дітей не лише продовжити здобувати знання і навички, але й соціалізуватися, дізнаватися нову інформацію, спілкуватися з однолітками.

На заході перший заступник міністра освіти і науки Євген Кудрявець та заступник міністра освіти і науки Дмитро Завгородній розповіли про актуальні потреби в девайсах дітей і вчителів та про те, як працюватиме Коаліція девайсів. Також вони повідомили про перші домовленості: понад 50 тисяч гаджетів передають у межах Коаліції девайсів від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), Education Cannot Wait, Міністерства економіки та інновацій Литви та Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA).

Щоб упевнитися, що ці девайси будуть ефективно інтегровані в освітній процес, зараз триває робота над створенням повноцінної цифрової освітньої екосистеми. Вона працюватиме й розвиватиметься за підтримки стейкголдерів, партнерів із розвитку та освітян.

Коаліція вже залучилася підтримкою таких імплементаційних партнерів, як ЮНІСЕФ, ЮНЕСКО, TheirWorld та GBC for Education.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.

У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.