В українській розвідці повідомили нові деталі падіння російського Іл-76
Джерело: Радіо Свобода
Представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов повідомив нові деталі щодо падіння російського Іл-76 над Бєлгородщиною.
Зокрема Юсов повідомив, що розвідка не відкидає той факт, що РФ могла використовувати українських полонених в якості живого щита для перевезення боєприпасів.
“Ми можемо припустити різні сценарії, включно зі свідомою провокацією або використанням українських полонених як “живого щита” для транспортування БК і озброєння”, – сказав представник ГУР.
Він додав, що жодних підтверджень того, що в літаку були українські полонені, не надходило від офіційних органів, які мають займатися питаннями полонених із російського боку.
За його словами, росіяни інколи використовували авіацію для перевезення військовополонених, зокрема так було під час останнього великого обміну. Водночас про це заздалегідь попереджали Україну.
24 січня ніяких запитів чи повідомлень не було.
Юсов зауважив, що район, де впав літак, і летовище, розташоване там, окупанти активно використовують для привезення ракет, якими обстрілюють Україну.
Щобільше, за даними української розвідки, на Іл-76 повинні були летіти російські високопосадовці, проте їм, буквально в останній момент, заборонили підійматись на борт. Ці дані, уточнив Юсов, розвідка дізналась вже після інциденту.
Також він зазначив, що до місцевого моргу у Бєлгороді доставили лише п’ять тіл, а російським рятувальникам не дозволили зробити огляд місця падіння літака.
Довідка: вдень 24 січня над Бєлгородською областю РФ впав військовий літак Іл-76. РосЗМІ фактично одразу повідомили, що на борту перебувало понад 60 осіб і всі загинули.
Трохи згодом офіційні особи РФ заявили, що 24 січня мав відбутись обмін військовополоненими і на борту, який впав, нібито перевозили тих, кого повинні були повернути.
В українській розвідці підтвердили підготовку обміну військовополоненими. Водночас підтвердити інформацію про те, що на борту Іл-76 були полонені, українська сторона не підтверджує. Зазначається, що всі дані щодо цього перевіряються українськими спецслужбами.
Зреагував на падіння Іл-76 і президент України Володимир Зеленський.
“ГУР займається з’ясуванням долі всіх полонених. Служба безпеки України розслідує всі обставини. Я дав доручення міністру закордонних справ України поінформувати партнерів щодо наявних даних в України. Наша держава буде наполягати на міжнародному розслідуванні”, – наголосив він.
- У четвер, 25 січня, Рада Безпеки ООН проведе екстрене засідання для обговорення збиття російського літака Іл-76.
- У Генеральному штабі ЗСУ зробили офіційну заяву стосовно протидії Сил оборони ракетним обстрілам території України. Наголошується, що Збройні Сили України вживають усіх заходів для захисту України та українців.
- Аналітики ISW зауважили, що Росія намагається використати авіакатастрофу Іл-76 над Бєлгородщиною, аби дестабілізувати ситуацію всередині України та підірвати підтримку Заходу.
За даними синоптиків у суботу, 23 листопада, в Україні опади у вигляді дощу, мокрого снігу, та снігу.
В каліфорнійській лікарні пацієнт, який, як вважають, був під дією наркотиків, спричинив хаос, залізши на стелю відділення невідкладної допомоги, де застряг і пожежникам довелося його визволяти.
Станом на 22:00 в суботу, 22 листопада, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 187.
ЗМІ Німеччини оприлюднили 1000-сторінковий документ “Operations Plan Germany”, в якому детально описано, як країна планує відповісти на війну з Росією.
Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів.