Adidas терпів неналежну поведінку Каньє Веста майже десять років – розслідування NYT

Джерело: The New York Times

Американський репер Каньє Вест втратив своє партнерство з компанією Adidas після антисемітських коментарів, а також низки інших образливих заяв у жовтні минулого року. Однак, згідно з новим звітом The New York Times, Adidas “майже десять років терпів його неналежну поведінку за лаштунками”.

The Times виявила, що компанія Adidas боролася з його антисемітською поведінкою з перших днів їхнього партнерства.

Згідно з розслідуванням, Каньє Вест “робив антисемітські та образливі коментарі сексуального характеру, демонстрував непостійну поведінку та постійно висував чимраз більші вимоги” протягом усього партнерства, а керівники Adidas виправдовували його погану поведінку заради прибутку.

У 2013 році, коли співробітники Adidas показали Весту свій початковий дизайн кросівок, він не був задоволений продуктом і, за словами двох учасників, намалював свастику на носку одного взуття.

Пізніше, у 2015 році, коли Вест готувався до дебюту першої колекції YEEZY під час тижня моди в Нью-Йорку в лютому, кілька співробітників подали скарги до керівництва Adidas щодо його “образливих і сексуально грубих коментарів”. 

У 2018 році Каньє сказав, що, на його думку, 400 років рабства, яке пережили покоління темношкірих людей, звучало як “вибір”. 

Того ж року він сказав співробітникам і партнерам Adidas, що він “захоплювався командою Гітлера у сфері пропаганди, вважаючи його майстром маркетингу”, пише The New York Times. Менеджер компанії, який був євреєм, заявив, що Вест запропонував йому щодня цілувати фотографію Гітлера, “щоб проявити безумовну любов”.

В епізоді подкасту Drink Champs 16 жовтня минулого року Каньє сказав: 

“Я можу говорити антисемітські речі, і Adidas не може мене кинути. Що тепер?”

Через дев’ять днів після цього компанія остаточно припинила партнерство з ним, заявивши: 

“Нещодавні коментарі та дії Каньє були неприйнятними, викликали ненависть і були небезпечними, і вони порушували цінності компанії щодо різноманітності та інклюзивності, взаємної поваги та справедливості”.

Після масованих атак РФ на українську енергетику у Міненерго розглядають можливість підвищити тариф на електроенергію для українців.

Сьогодні, 13 квітня, у Міністерстві оборони заявили, що село Богданівка у Бахмутському районі Донецької області перебуває під контролем ЗСУ – наразі там тривають інтенсивні бої.

В Україні триває 780-та доба повномасштабної війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 452 тисячі осіб.

Видання The Economist припустило, як зміниться ситуація у Європі, якщо Україна програє у боротьбі з російським агресором.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що ситуація на східному фронті останніми днями суттєво загострилася.