Адміністрація Байдена обговорює можливість надання Україні ракети ATACMS – NYT
Джерело: The New York Times
За інформацією ЗМІ, в адміністрації президента США Джо Байдена “тихо” обговорюють можливість надати Україні ракети ATACMS.
На цей час у США все ще вагаються щодо надання Україні ракет великої дальності, запас яких є обмеженим.
Україна давно хотіла отримати ATACMS, які мають дальність понад 300 км, що майже на 65 км більше, аніж у далекобійних ракет, які Україна отримала від Франції та Великої Британії.
Проте у Пентагоні стверджують, що Україні зараз не потрібні ATACMS, якими можна завдавати ударів не лише по тилу окупантів на тимчасово окупованій частині України, а й по території РФ.
Водночас двоє американських та один європейський посадовці повідомили про “тихі дебати” у Білому домі щодо того, чи варто надати Україні хоча б кілька ракет ATACMS.
У виданні зауважили, що подібна ситуація була і з Францією, яка раніше відмовлялась надавати Україні ракети великої дальності через побоювання, що вони застосовуватимуть для ударів по Росії. Проте 11 липня президент Франції Емманюель Макрон заявив про надання ракет SCALP, щоб допомогти Україні захиститися.
Більш того, Сполучені Штати також спершу не бажали надавати Україні сучасне озброєння, частково пояснюючи це побоюванням ескалації російсько-української війни, однак зрештою Білий дім погодив надання Україні системи ППО Patriot, танки Abrams і касетні боєприпаси.
ATACMS є одними з останніх великих систем озброєнь, які США відмовляються надавати попри прохання України.
У Пентагоні попередили, що їхній арсенал ATACMS відносно невеликий, а ракети були призначені для інших військових планів міноборони США, зокрема на Корейському півострові.
За словами представника Lockheed Martin, з моменту розробки ракети в 1980-х роках було виготовлено лише близько 4000 ATACMS.
Надання їх Україні загрожуватиме готовності розгорнути ракети в інших гарячих точках.
Невдовзі після того, як Україна почала свій контрнаступ минулого місяця, республіканці Палати представників США офіційно закликали адміністрацію Байдена “негайно” відправити ATACMS в Україну, зазначивши, що інші союзники вже надали свої власні ракети великої дальності.
Оголошення Макрона 11 липня про надання SCALP може або посилити кампанію тиску, або, навпаки, послабити її тепер, коли Україна отримує ракети великої дальності від інших країн.
- Міністр оборони України Олексій Резніков та міністр оборони Франції Себастьян Лекорню підписали угоду, що передбачає збільшення військової допомоги Україні на 170 мільйонів євро.
- Норвегія ухвалила рішення збільшити розмір фонду військової допомоги Україні. Відтак загальна сума складатиме до 10 млрд норвезьких крон (понад 736 млн доларів).
- Німеччина завершує надання пакета військової допомоги Україні на 700 млн євро.
Українські прикордонники зафіксували найбільший пасажиропотік за останні роки. За минулу добу кордон України перетнули 150 000 осіб.
Деякі африканські країни налагоджують зв’язки з російською організацією, яка стоїть за рекрутинговою програмою по набору персоналу для військових заводів в РФ.
Російські війська вчинили черговий злочин, розстрілявши групу українських військовополонених. Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.
Глава фракції “ЄС” Петро Порошенко під час візиту на Сумщину передав артилерійським бригадам Збройних Сил України комплекси протидії засобам технічної розвідки “Ай-Петрі СВ”. Ці системи призначені для захисту артилерійських підрозділів від атак російських дронів-камікадзе, таких як “Ланцет” та інші, здатних знищувати артилерійські установки.
Європейський Союз працює над підготовкою 16-го пакета санкцій проти Росії, який планують ухвалити до третьої річниці вторгнення РФ в Україну.