Адміністрація Байдена оголосила нову військову допомогу Україні на $175 млн: деталі

Джерело: пресслужба Пентагону

6 грудня Міністерство оборони США оголосило про нову безпекову допомогу для задоволення критичних потреб України у сфері безпеки та оборони, використовуючи обмежені ресурси, які залишаються доступними для допомоги Києву. Пакет на 175 млн доларів містить зокрема додаткові боєприпаси для HIMARS, Javelin та артилерійські боєприпаси.

Допомога від США включає:

  • ракети ППО AIM-9M і AIM-7;
  • додаткові боєприпаси для ракетно-артилерійських систем HIMARS;
  • артилерійські снаряди калібру 155 мм і 105 мм;
  • високошвидкісні протирадіаційні ракети (HARMs);
  • ракети TOW;
  • протитанкові системи Javelin і AT-4;
  • понад 4 мільйонів патронів;
  • транспортні засоби для буксирування та транспортування обладнання;
  • боєприпаси для знищення перешкод;
  • обладнання для захисту критичної національної інфраструктури;
  • запчастини, технічне обслуговування та інше допоміжне обладнання.

У повідомленні наголосили, що спільно з близько 50 членами Альянсу та партнерами Сполучені Штати надали Україні потенціал, необхідний для досягнення значних воєнних перемог і успішного повернення понад 50% її суверенної території, яку Росія захопила під час повномасштабного вторгнення.

Лідерство США є центральним у підтримці глобальної коаліції, яка дала змогу мужнім Силам України успішно захистити свій суверенітет і незалежність і повернути більш ніж половину території, захопленої російськими загарбниками. Вкрай важливо, щоб Конгрес якнайшвидше вжив заходів і ухвалив додатковий запит Президента щодо національної безпеки, щоб ми могли продовжувати нашу підтримку України, — заявили у Пентагоні.

Та зауважили, що безпекова допомога Україні – це розумна інвестиція у національну безпеку США. Адже це допомагає запобігти більшій війні в регіоні та стримати потенційну агресію деінде, зміцнюючи базу оборонної промисловості США та створюючи висококваліфіковані робочі місця для американського народу.

6 грудня речник Пентагону Пет Райдер застеріг, що за відсутності додаткового фінансування Міноборони США не матиме змоги підтримувати нинішній рівень військової допомоги Україні.

Зауважимо, США виділили Україні більше допомоги, ніж інші країни світу. Загальний обсяг допомоги вже сягнув 66,2 млрд доларів.

Раніше координатор стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі зазначив, що використали вже 96% коштів, які виділяли Україні.

США висловили серйозне занепокоєння тим фактом, що українські військові взяли в полон двох громадян Китаю, котрі воювали на боці Росії, заявила речниця Державного департаменту Теммі Брюс.

Пізно ввечері 8 квітня російські війська здійснили черговий масований запуск дронів. У Харкові та Дніпрі через російські атаки є постраждалі. Також у містах зайнялися пожежі на місцях прильотів.

Заступник міністра оборони Валерій Чуркін запропонував партнерам можливість тестування їхньої продукції під час ведення бойових дій, а також закликав налагодити довгострокове партнерство.

Згідно з офіційними даними, російська економіка різко сповільнилася в останні місяці і може зазнати додаткових ризиків у разі зниження цін на нафту та глобальних економічних потрясінь.

Європейський союз наразі не проводив з адміністрацією президента США Дональда Трампа переговорів стосовно послаблення санкційного тиску на Росію, підтвердив головний представник ЄС із санкційної політики Девід О’Салліван.