Адміністрація Байдена оголосила нову військову допомогу Україні на $175 млн: деталі

Джерело: пресслужба Пентагону
6 грудня Міністерство оборони США оголосило про нову безпекову допомогу для задоволення критичних потреб України у сфері безпеки та оборони, використовуючи обмежені ресурси, які залишаються доступними для допомоги Києву. Пакет на 175 млн доларів містить зокрема додаткові боєприпаси для HIMARS, Javelin та артилерійські боєприпаси.
Допомога від США включає:
- ракети ППО AIM-9M і AIM-7;
- додаткові боєприпаси для ракетно-артилерійських систем HIMARS;
- артилерійські снаряди калібру 155 мм і 105 мм;
- високошвидкісні протирадіаційні ракети (HARMs);
- ракети TOW;
- протитанкові системи Javelin і AT-4;
- понад 4 мільйонів патронів;
- транспортні засоби для буксирування та транспортування обладнання;
- боєприпаси для знищення перешкод;
- обладнання для захисту критичної національної інфраструктури;
- запчастини, технічне обслуговування та інше допоміжне обладнання.
У повідомленні наголосили, що спільно з близько 50 членами Альянсу та партнерами Сполучені Штати надали Україні потенціал, необхідний для досягнення значних воєнних перемог і успішного повернення понад 50% її суверенної території, яку Росія захопила під час повномасштабного вторгнення.
Лідерство США є центральним у підтримці глобальної коаліції, яка дала змогу мужнім Силам України успішно захистити свій суверенітет і незалежність і повернути більш ніж половину території, захопленої російськими загарбниками. Вкрай важливо, щоб Конгрес якнайшвидше вжив заходів і ухвалив додатковий запит Президента щодо національної безпеки, щоб ми могли продовжувати нашу підтримку України, — заявили у Пентагоні.
Та зауважили, що безпекова допомога Україні – це розумна інвестиція у національну безпеку США. Адже це допомагає запобігти більшій війні в регіоні та стримати потенційну агресію деінде, зміцнюючи базу оборонної промисловості США та створюючи висококваліфіковані робочі місця для американського народу.
6 грудня речник Пентагону Пет Райдер застеріг, що за відсутності додаткового фінансування Міноборони США не матиме змоги підтримувати нинішній рівень військової допомоги Україні.
Зауважимо, США виділили Україні більше допомоги, ніж інші країни світу. Загальний обсяг допомоги вже сягнув 66,2 млрд доларів.
Раніше координатор стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі зазначив, що використали вже 96% коштів, які виділяли Україні.
- США витратили на допомогу Україні менш як 3% воєнного бюджету, а ЗСУ вже знищили половину армії РФ – Ліндсі Грем.
- Сполучені Штати можуть дозволити собі допомогу своїм союзникам.
- Згідно з новим опитуванням Redfield & Wilton Strategies, третина американців підтримує відправку військ США на підтримку України у боротьбі проти росіян.
- 31 жовтня держсекретар Ентоні Блінкен та міністр оборони Ллойд Остін закликали законодавців США погодити спільний пакет підтримки для України та Ізраїлю на слуханнях у Конгресі.
- Білий дім 20 жовтня попросив у Конгресу майже 106 мільярдів доларів для фінансування безпеки України, Ізраїлю та США.
- 14 листопада головний демократ у Комітеті Палати представників із питань збройних сил Адам Сміт заявив, що Конгрес повинен ухвалити допомогу Україні “через тижні, а не місяці”.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у підрозділах ЗСУ мобільний вогнеметний ударний комплекс KRAMPUS українського виробництва, призначений для виконання штурмових та оборонних завдань. Комплекс витривалий та має канали управління, стійкі до РЕБ.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 травня. Від початку доби зафіксовано 156 бойових зіткнень.
Президент Росії Володимир Путін може становити ще більшу загрозу для Європи після завершення війни проти України. Про це заявив міністр оборони Естонії Ханно Певкур.
19 травня президент Володимир Зеленський наголосив, що Україна не має наміру проголошувати нейтральний статус країни, як того вимагає російська сторона на чолі з Володимиром Путіним.
19 травня президент Володимир Зеленський заявив, що Київ спільно з союзниками розглядають можливість організації зустрічі високого рівня між Україною, Сполученими Штатами, країнами Європейського Союзу, Великою Британією та Росією в межах зусиль щодо припинення війни.