Адміністрація Трампа розглядає можливість відмовитися від командування силами НАТО в Європі

Джерело: NBC News

Адміністрація президента США Дональда Трампа в межах кампанії зі скорочення витрат Пентагону розглядає варіант відмови від командування силами НАТО в Європі.

Зазначається, що майже 75 років військовими операціями НАТО в Європі керував чотиризірковий генерал США. Ця традиція бере початок ще з часів Другої світової війни, коли командування очолював майбутній президент США Дуайт Ейзенхауер.

За словами двох представників оборонного відомства, адміністрація Трампа розглядає можливість змінити це. У США планують відмовитися від посади верховного головнокомандувача об’єднаних збройних сил НАТО в Європі (SACEUR) у межах масштабної реструктуризації бойових командувань і штабів Пентагону.

“Відмова Сполучених Штатів від ролі верховного головнокомандувача НАТО буде сприйнята в Європі як значний сигнал про вихід з альянсу.
Це було би політичною помилкою епічного масштабу, і як тільки ми відмовимося від нього, вони вже не повернуть його назад. Ми втратили би величезний вплив в НАТО, і це було б правильно розцінено як, можливо, перший крок до повного виходу з Альянсу”, – написав в електронному листі адмірал у відставці Джеймс Ставрідіс, що служив на посаді SACEUR і очолював Європейське командування з 2009 по 2013 рік.

Плани США відмовитися від багаторічного лідерства в SACEUR виникли на фоні неодноразових заяв президента Трампа та міністра оборони Піта Гегсета, які підкреслювали, що європейські партнери повинні взяти на себе більшу відповідальність за захист Європи. Якщо США дійсно відмовляться від SACEUR, країни НАТО повинні будуть вирішити між собою, яка з них висуне кандидатуру на посаду командувача.

Трамп неодноразово критикував членів НАТО за невиконання встановлених Альянсом цілей щодо витрат на оборону, зокрема за те, що країни не досягли запланованого рівня витрат на рівні певного відсотка від ВВП. Він також розглядає можливість серйозних змін у політиці, згідно з якими США можуть відмовитися від одного з основних принципів альянсу — колективної безпеки — і не захищати країну-члена НАТО від агресії, якщо вона не досягла необхідного рівня витрат на оборону.

  • 13 березня президент США Дональд Трамп несподівано змінив тон стосовно НАТО, заявивши, що альянс “активізується” та виконує свої фінансові зобов’язання. Виступаючи на спільній пресконференції з Генсеком Альянсу Марком Рютте, американський президент також похвалив його за “справді хорошу роботу”.
  • США відмовляються стати співавтором проєкту резолюції ООН з нагоди роковин вторгнення РФ в Україну.
  • США виступили проти згадки Росії як агресора у заяві G7 до третьої річниці повномасштабного вторгнення в Україну.

Президент України Володимир Зеленський зреагував на масований ракетно-дроновий удар РФ по Україні уночі 4 липня.

Триває 1227-ма доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили мільйон осіб.

Джерело: Ольга Руднєва Керівниця Superhumans Ольга Руднєва розповіла історію 8-річного Матвійка, який втратив руку унаслідок…

У ніч на 4 липня (з вечора 3 липня) російські окупаційні війська здійснили масовану комбіновану ракетно-дронову атаку по Україні, застосувавши загалом 550 засобів повітряних атак.

4 липня відзначають День музики у стилі кантрі. Християни сьогодні вшановують святого Андрія, архієпископа Критського.