Агентку РФ, яка передавала ворогу геолокації ЗСУ під час боїв за Бахмут, засудили до 15 років ув’язнення
Джерело: СБУ
Агентку ФСБ РФ, яка передавала агресору геолокації Сил оборони та об’єктів критичної інфраструктури на Донеччині, засудили до 15 років позбавлення волі.
Насамперед ворога цікавила інформація про вогневі позиції, фортифікаційні споруди та напрямки руху підрозділів ЗСУ в районі Бахмута.
Крім того, зрадниця надавала окупантам координати електропідстанцій на прифронтовій території області для підготовки по них ракетних ударів.
Співробітники СБУ затримали російську агентку в результаті контрдиверсійних заходів на Донеччині у грудні 2022 року.
За матеріалами Служби безпеки суд призначив затриманій 15 років тюрми.
Як встановило розслідування, зловмисницею виявилась мешканка Торецька, яку російська спецслужба дистанційно завербувала після початку повномасштабного вторгнення РФ.
Для збору розвідданих ворожа поплічниця об’їжджала територію району і приховано фіксувала локації українських військ та енергооб’єктів.
Отриману інформацію пересилала через месенджер “зв’язковому” на тимчасово окупованій частині регіону.
Далі він передавав одержані відомості так званій “заступниці Горлівського відділу МДБ ДНР”, яка звітувала перед кадровими співробітниками ФСБ.
Під час обшуків за місцем проживання російської агентки вилучено російські паспорти, а також комп’ютерну техніку та мобільні телефони, які вона використовувала для виконання завдань агресора.
На підставі зібраних доказів суд визнав зловмисницю винною за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).
- Контррозвідка Служби безпеки затримала учасника агентурної мережі ФСБ, яка на 9 травня цього року готувала замах на командування Сил оборони у Запорізькій області.
- На Чернігівщині контррозвідники СБУ затримали інформатора російських спецслужб, який збирав розвіддані про українські війська та критичну інфраструктуру у прикордонних районах області.
- У Слов’янську затримано інформаторку росіян, яка з вікна власного помешкання слідувала за переміщенням техніки ЗСУ.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.