Агентку РФ, яка передавала ворогу геолокації ЗСУ під час боїв за Бахмут, засудили до 15 років ув’язнення
Джерело: СБУ
Агентку ФСБ РФ, яка передавала агресору геолокації Сил оборони та об’єктів критичної інфраструктури на Донеччині, засудили до 15 років позбавлення волі.
Насамперед ворога цікавила інформація про вогневі позиції, фортифікаційні споруди та напрямки руху підрозділів ЗСУ в районі Бахмута.
Крім того, зрадниця надавала окупантам координати електропідстанцій на прифронтовій території області для підготовки по них ракетних ударів.
Співробітники СБУ затримали російську агентку в результаті контрдиверсійних заходів на Донеччині у грудні 2022 року.
За матеріалами Служби безпеки суд призначив затриманій 15 років тюрми.
Як встановило розслідування, зловмисницею виявилась мешканка Торецька, яку російська спецслужба дистанційно завербувала після початку повномасштабного вторгнення РФ.
Для збору розвідданих ворожа поплічниця об’їжджала територію району і приховано фіксувала локації українських військ та енергооб’єктів.
Отриману інформацію пересилала через месенджер “зв’язковому” на тимчасово окупованій частині регіону.
Далі він передавав одержані відомості так званій “заступниці Горлівського відділу МДБ ДНР”, яка звітувала перед кадровими співробітниками ФСБ.
Під час обшуків за місцем проживання російської агентки вилучено російські паспорти, а також комп’ютерну техніку та мобільні телефони, які вона використовувала для виконання завдань агресора.
На підставі зібраних доказів суд визнав зловмисницю винною за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).
- Контррозвідка Служби безпеки затримала учасника агентурної мережі ФСБ, яка на 9 травня цього року готувала замах на командування Сил оборони у Запорізькій області.
- На Чернігівщині контррозвідники СБУ затримали інформатора російських спецслужб, який збирав розвіддані про українські війська та критичну інфраструктуру у прикордонних районах області.
- У Слов’янську затримано інформаторку росіян, яка з вікна власного помешкання слідувала за переміщенням техніки ЗСУ.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.
Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.