Акторка зі «Сватів» Тетяна Кравченко передала «сердечні побажання» окупантам із Чувашії

Джерело: відео опублікували у росЗМІ

Російська акторка українського походження, що зіграла у раніше популярному в Україні серіалі “Свати” Тетяна Кравченко вкотре підтримала повномасштабну війну РФ, зазначивши, що “молиться” за російських окупантів.

На нещодавно оприлюдненому у соцмережі відео Кравченко передала “слова підтримки та благословення” російським солдатам із Чувашії.

(Переклад) Мої дорогі, це я, Таня Кравченко. Ви дивилися “Свати”? Я там граю Валюху. Мої дорогі синочки, чуваські бійці, люблю вас, молимося за вас. Бог з вами. Приходьте додому живими, а ми чекатимемо! – заявила Кравченко.

Зауважимо, на початку повномасштабної війни Кравченко, уродженка Донбасу, попри те, що не засудила вторгнення росіян, продовжила жити й працювати в РФ.

Однак, з 2015 року акторці заборонений в’їзд до України, оскільки ще тоді вона відверто підтримала незаконну анексію Криму та вторгнення росіян.

До речі, свою колегу за серіалом “Свати” акторку Кошмал, яка грала онуку Валюхи, Кравченко встигла засудити. Вона назвала Анну “підлою” та “невдячною” за антивоєнну позицію.

Довідка. “Свати” (рос. Сваты) — українсько-російський комедійний телесеріал, вироблений в Україні студією “Квартал 95” із залученням російських акторів. Прем’єра 7-го сезону відбулася вже 20 грудня 2021 року.

Ідея та сценарій серіалу належить студії “Квартал-95”.

23 листопада 2017 року у ЗМІ з’явилась інформація про можливу заборону серіалу через участь у ньому Федора Добронравова через його підтримку окупації Криму. На захист серіалу виступили Наталія Поклонська та автор ідеї Володимир Зеленський.

28 листопада Міністерство культури України внесло російського актора Федора Добронравова, який грав головну роль у серіалі, до переліку осіб, що створюють загрозу нацбезпеці України. 29 листопада Державне агентство України з питань кіно скасувало державну реєстрацію “Сватів”.

10 січня 2018 року телеканал “1+1” оскаржив у суді внесення Добронравова до вищезазначеного списку.

27 березня 2019 року Київський окружний суд визнав протиправними дії СБУ з “підготовки довідки щодо заборони в’їзду Федору Добронравову до України», а також скасував постанову Мінкульту України та Державного агентства з питань кіно України про «анулювання ліцензії на показ деяких фільмів”.

Пізніше громадські активісти закликали СБУ подати апеляцію і добитися скасування рішення Київського окружного суду. Згодом, на початку квітня 2019 року, речниця СБУ Олена Гітлянська офіційно підтвердила, що СБУ оскаржить рішення суду про скасування заборони на в’їзд в Україну російському акторові Добронравову. У середині квітня 2019 року українські журналісти підтвердили що Добронравов таки це зробив і двічі порушив кордони України відвідавши Крим у квітні 2019 року.

12 квітня 2019 року стало відомо, що саме адвокат Сергій Кальченко, офіційний представник Зеленського на виборах Президента 2019 року, від імені ТОВ “Кіноквартал” допомагав скасувати заборону на в’їзд Добронравову під час позову до Окружного адміністративного суду міста Києва проти Мінкульту, Держкіно та СБУ.

15 травня 2019 року Шостий апеляційний адміністративний суд Києва не задовольнив апеляційні скарги Служби безпеки України та Державного агентства з питань кіно на рішення суду про зняття заборони із серіалу та скасування заборони на в’їзд в Україну російському актору Федору Добронравову. Після цього ГО “Відсіч” та значна кількість патріотично-налаштованих членів суспільства засудили повернення на українські екрани скандального серіалу з російськими акторами, які відкрито порушують закони України та дозволяють собі принижувати українців.

Згодом, 12 червня 2019 року, Експертна комісія Держкіно відмовилася видавати прокатне посвідчення на 2-й сезон телесеріалу, зокрема через його українофобство, оскільки …серіал розвиває в українців комплекс меншовартості, принижує їхню гідність, оскільки родина героїв з українським прізвищем виглядає менш освіченою, “селюками”, на відміну від родини з російським прізвищем.

Попри відмову Держкіно у прокатному посвідченні на 2-й сезон серіалу, Студія “Квартал 95” та 1+1 згодом анонсували що серіал відновлює трансляцію на 1+1 з 1 липня 2019 року, оскільки в 1+1 нібито є прокатні посвідчення на 1-й та 6-й сезони.

На початку липня 2019 року, після того, як 1+1 відновило показ 6-го сезону серіалу на своєму телеканалі з 1 липня, низка громадських організацій звернулись до Держкіно з проханням анулювати прокатне посвідчення серіалу, оскільки серіал підпадає під низку законів про заборону на показ в Україні проросійських пропагандистських телесеріалів (в телесеріалі з’являється російська державна символіка, є позитивне зображення працівників правоохоронних органів РФ (країни-агресора) тощо). Згодом, після закликів громадськості заборонити показ проросійського телесеріалу, один з членів експертної комісії при Держкіно Сергій Стуканов повідомив, що прокатне посвідчення в Україні до решти сезонів серіалу «Свати» може незабаром бути анульовано Держкіно.

Згодом, Голова Держкіно Пилип Іллєнко попросив президента України Володимира Зеленського ухвалити рішення щодо подальшої долі серіалу, який з 1 липня 2019 року повернувся в ефір телеканалу “1+1”, й назвав “серіал — липецькою фабрикою Зеленського”. За словами голови Держкіно, “питання показу в Україні проросійського серіалу „Свати“ виходить за межі юридичного аспекту, а лежить в площині моральній та політичній”.

У червні 2019 року СБУ за рішенням суду зняла заборону на в’їзд актору Федору Добронравову.Пізніше, 23 серпня 2019 року, СБУ зробило публічну заяву що “у СБУ не має інформації щодо порушень при перетині кордону з Кримом російськими акторками серіалу „Свати“ Олесею Железняк і Тетяною Кравченко”.

У мережі опублікували світлини з дрону міста Вовчанськ на Харківщині. Російські війська намагаються окупувати місто, станом на 16 травня у північній частині Вовчанська тривають активні бої.

Лідер фракції “Європейська солідарність” Петро Порошенко привіз бригадам армійської авіації командно-штабні пункти, які Фонд Порошенка з волонтерами ГО “Справа Громад” виготовляють спеціально на замовлення авіаторів.

15 травня президент Володимир Зеленський заветував законопроєкт №7731, повернувши його зі своїми пропозиціями на розгляд народних депутатів.

Сьогодні, 16 травня, в День вишиванки, у Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури відкрилася виставка “ARTA AND ART: Поєднання мистецтва та патріотизму”. Це благодійний проєкт, спрямований на підтримку Національної гвардії України.

Народний депутат від партії “Голос” Ярослав Железняк заявив, що новий мобілізаційний закон заборонить юридичним особам переміщати транспортні засоби, які стоять на військовому обліку не тільки за кордон, але і за межі області реєстрації.