Активісти закликають відсторонити Миколу Хавронюка від розробки нового ККУ: «поширює у суспільстві культ звинувачення жертви»

Джерело: Електронні петиції на сайті Кабінету міністрів України

На сайті уряду триває збір підписів під петицією з вимогою відсторонити Миколу Хавронюка від розробки нового Кримінального кодексу України, оскільки “його висловлювання є неприпустимими та загрожують безпеці громадян”.

Джерело: Кабінет міністрів України

Авторка петиції Маргарита Вакал заявила, що Хавронюк “поширює у суспільстві культ звинувачення жертви, та шукає виправдання зґвалтуванню”.

Зокрема Вакал не погоджується з Хавронюком, коли він виправдовує ґвалтівників, а також пропонує зважати на низку аспектів, аби не всі злочини називати зґвалтуванням.

Одна справа, коли є проникнення в тіло, інша, коли немає. Навіть коли є проникнення, присутні багато аспектів: інтенсивність, груповий спосіб дій чи одна особа, навіть має враховуватися певна провокативна поведінка потерпілої, яка спочатку каже, що ніби хоче статевих відносин, а потім передумала, — цитує Хавронюка авторка.

Своєю чергою, Вакал наголосила, що зґвалтування — “це завжди свідома дія людини, це не нещасний випадок, насильство не має жодних виправдань”. Саме тому особи з такими моральними цінностями не мають права впливати на законодавство України, переконана вона.

Людина, яка поширює у суспільстві культ звинувачення жертви, не має право впливати на законодавство України. Як громадянка України я хочу, щоб мій кривдник був покараний за свої злочинні дії по закону.  Натомість пан Микола висловився проти заборони звільняти з умовним покаранням звинувачених у сексуальному насильстві, — пояснила Вакал.

Зрештою, наголошується, що жертва не може спровокувати насильника. Тому вся відповідальність за насилля лежить на тому, хто це насилля вчиняє.

Також у петиції наголошують, що варто не лише розробляти кодекс, який обумовлює покарання, а й діяти превентивно.

Зауважується, що заради безпеки громадян України, більше правильним було б:

  • впровадження сексуальної освіти у школах;
  • вчити дітей здоровому спілкуванню між собою з розумінням емоцій, почуттів, згод або незгод.
  • працювати над тим, щоб “культура насилля” припинила бути нормою нашого суспільства. Всупереч ідеям того, щоб вчити одних як уникати злочинних дій інших.

Станом на написання новини, петиція набрала понад 23 тисячі голосів із 25 тисяч необхідних. Збір підписів триватиме до 29 серпня.

Довідка. Доктор юридичних наук Микола Хавронюк, який зараз очолює робочу групу з розроблення нового Кримінального кодексу, запропонував враховувати провокативну поведінку жертви у справах щодо сексуального насилля, а також брати до уваги попередню поведінку обвинуваченого і його характеристики.

За його словами, в останні роки українська влада заборонила звільняти під умовне покарання військовослужбовців та громадян, обвинувачених в корупційних злочинах. Тому, він вважає, що включати до цього переліку і сексуальних злочинців недоцільно.

Глави зовнішніх розвідок Великої Британії та США попередили, що міжнародний світовий порядок “під загрозою, якої ми не бачили з часів холодної війни”.

Директор ЦРУ Вільямс Бернс розповів про перспективу спалаху ядерної війни на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Португалія активно лобіює приєднання України до Європейського Союзу і хоче, щоб блок почав готуватися до можливого вступу.

Сьогодні вдень, 7 вересня, російські окупанти завдали ударів керованими авіабомбами по Харкову та селищу Мала Данилівка Харківського району. Є поранені.

Прем’єр-міністерка Італії Джорджія Мелоні після зустрічі з Президентом України Володимиром Зеленським у суботу, 7 вересня, пообіцяла непохитну підтримку України.