Американська компанія створить лінію з виробництва боєприпасів у Литві
Джерело: Bloomberg
Американська компанія Northrop Grumman Corporation планує створити лінію з виробництва боєприпасів у Литві для посилення оборонного потенціалу країни. У понеділок у Вільнюсі віцепрезидент компанії Стефан О’Браян підписав меморандум про взаєморозуміння з урядом Литви щодо запуску виробництва 30-міліметрових боєприпасів на державному підприємстві.
Міністр оборони Литви Лаурінас Кашчунас повідомив, що виробництво розпочнеться протягом року. Він зазначив, що ці боєприпаси використовуватимуться для бойових машин піхоти НАТО.
Цей крок слідує за угодою з німецькою компанією Rheinmetall AG, яка на початку року оголосила про плани збудувати завод із виробництва артилерійських снарядів у Литві.
Прем’єр-міністерка Литви Інгріда Сімоніте заявила: “Цей проєкт також зміцнює давні тісні відносини між Литвою та США, створить очевидну цінність для Литви та для нашого регіону в цілому, який на тлі викликів безпеці зацікавлений у мінімізації залежності від довгих ланцюгів постачання.”
- Завод з виробництва боєприпасів у Пенсильванії збільшив обсяги виготовлення на 50%, аби задовольнити попит України. Щобільше, завод планує введення в експлуатацію більше своїх потужностей.
- Польща має намір збільшити виробництво 155-мм артилерійських боєприпасів з метою забезпечити достатнє постачання у випадку, якщо Росія атакує НАТО, заявив високопосадовець.
- Німецький оборонний концерн Rheinmetall AG очікує великих замовлень з України на виробництво боєприпасів, які можуть перевищити 2 мільярди євро.
Глава МЗС Андрій Сибіга провів зустріч з державним секретарем США Марком Рубіо та сенатором Ліндсі Гремом в Анталії.
Повномасштабний наступ Росії на Україну обходиться російській армії дедалі більшою ціною. Вже зараз росіяни зазнали найбільших втрат із часів Другої світової війни.
Надвечір 14 травня стало відомо про склад офіційно затвердженої главою РФ Володимиром Путіним делегації РФ, котру направлять у Туреччину на переговори з Україною.
У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 14 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 128 бойових зіткнень.
Країни НАТО обговорюють нову ціль оборонних витрат — 5% валового внутрішнього продукту до 2032 року. Як повідомляють дипломатичні джерела, ініціативу мають розглянути міністри закордонних справ країн Альянсу на зустрічі 14–15 травня. Кінцевою метою є узгодження нових стандартів до саміту в Гаазі у червні.