Американська розвідка фіксує поширення Росією антиукраїнських наративів на Заході – NYT
Джерело: The New York Times із посиланням на аналіз розвідки США
Росія активізує зусилля з поширення пропагандистських та антиукраїнських наративів на Заході, послуговуючись “спеціальними методами впливу”.
За даними американської розвідки, російські спецслужби, зокрема Федеральна служба безпеки, таємно використовують номінально незалежні організації з метою поширення пропаганди та налагодження зв’язків із їхніми лідерами для співпраці протягом тривалого часу.
Такі операції впливу спрямовані на розбудову мереж молодих лідерів, які, як очікує Кремль, підтримуватимуть Росію чи поширюватимуть проросійські заклики у своїх країнах.
Як розповіли у виданні, є особи, які запевняють, що діють незалежно, але насправді їх використовують агенти російської розвідки для проведення операцій впливу проти США. Ці операції зосереджено на формуванні підтримки Росії серед американців і європейців, а також передбачають такі заходи, як організація масових протестів для створення потрібної “картинки”.
Варто зауважити, що 22 серпня, напередодні європейського Дня пам’яті жертв тоталітарних та авторитарних режимів, віцепрезидентка Єврокомісії з питань цінностей та прозорості Віра Юрова та єврокомісар з юстиції Дідьє Рейндерс заявили, що РФ спотворює історію та поширює теорії змови, щоб “отруїти демократичні країни шкідливою дезінформацією”.
Раніше “Букви” повідомляли, що російська пропаганда щодо військового повномасштабного вторгнення в Україну поширюється через відеоігри.
Водночас відомо, що користувачі соціальної мережі Twitter з синьою галочкою верифікації, які платять за просування свого контенту серед інших користувачів, є одними з найбільш широко поширених прикладів публікації фейків про війну Росії на території України.
- Путін створює таємні приватні армії по всій Росії – Business Insider.
- Російські загарбники привозять студентів з території РФ для створення “трудових загонів” й проведення пропагандистських заходів на тимчасово окупованих територіях України.
- У чому різниця між російським інтернетом до і після вторгнення в Україну? Відповідь: посилення цензури в 30 разів.
Міністерство оборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотні авіаційні комплекси українського виробництва “Батон Оптик”, здатний маневрувати у складних погодних умовах.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 28 травня. З початку доби відбулося 197 бойових зіткнень.
28 травня Україна та Фінляндія започаткували міжнародну Коаліцію укриттів цивільного захисту на підтримку нашої держави. Відповідну заяву підписали в Києві глава українського уряду Денис Шмигаль з прем’єр-міністром Фінляндії Петтері Орпо.
Росія спробує використати можливий прорив у прикордонних районах Сумської та Харківської областей не для захоплення міст, а як інструмент політичного тиску. Про це заявив підполковник Збройних сил України, заступник командира Третьої окремої штурмової бригади Максим Жорін.
Міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що після зустрічі у Туреччині 16 травня міжнародна спільнота очікувала від Росії надання офіційного документа з викладенням бачення кроків щодо припинення вогню в Україні. Однак, за його словами, російська сторона навмисно затягувала цей процес.