Антитерористичний штаб Чехії проведе перевірку діяльності Raiffeisen bank в Росії

Джерело: “Чеське телебачення”

Національний антитерористичний центр Чеської Республіки заявив про розслідування діяльності австрійської групи Raiffeisenbank в Росії.

Як повідомляється, скаргу проти банку подала Асоціація прав громадян і підприємців, яка підозрює фінустанову в “підтримці тероризму та фінансуванні агресії через те, що вона не покинула російський ринок та продовжує сплачувати податки в РФ”.

Варто зауважити, що австрійська банківська група Raiffeisenbank International є найбільшим європейським банком, який й дотепер залишається в Росії.

Російське представництво банку повідомило про зростання прибутку на дев’ять відсотків у першій половині 2023 року.

Своєю чергою, таку інформацію прокоментував ініціатор скарги Лібор Малечек.

“Як це можливо, щоб ми раптом знайшли в бухгалтерських документах, що вони віддають сотні мільйонів на тероризм, на підтримку військової машини?” — наголосив він.

При цьому група клієнтів банку в Чехії запустила петицію щодо виходу фінустанови з Росії.

“Ідея розплачуватися тією ж платіжною карткою, як, образно кажучи, постачальник військової техніки для російської армії для нас неприпустима”, — підкреслив автор петиції Ладіслав Пелцл, який сам користується послугами банку.

Сама ж австрійська банківська група Raiffeisen Bank International запевняє, що “розглядає подальше скорочення ділової активності в Росії”, проте постійно відтерміновує це рішення.

На початку серпня генеральний директор RBI Йоганн Штробль заявив, що вважає можливим відокремлення свого дочірнього банку в Росії від материнської групи не раніше кінця грудня, попри те, що раніше повідомлялося про кінець вересня.

ДОВІДКОВО. Раніше Київ включив Raiffeisen Bank до списку “міжнародних спонсорів війни”. Європейський центральний банк також наполягає на виході фінустанови з Росії. Американське управління санкцій також займається розслідуванням діяльності групи.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.