Антитерористичний штаб Чехії проведе перевірку діяльності Raiffeisen bank в Росії
Джерело: “Чеське телебачення”
Національний антитерористичний центр Чеської Республіки заявив про розслідування діяльності австрійської групи Raiffeisenbank в Росії.
Як повідомляється, скаргу проти банку подала Асоціація прав громадян і підприємців, яка підозрює фінустанову в “підтримці тероризму та фінансуванні агресії через те, що вона не покинула російський ринок та продовжує сплачувати податки в РФ”.
Варто зауважити, що австрійська банківська група Raiffeisenbank International є найбільшим європейським банком, який й дотепер залишається в Росії.
Російське представництво банку повідомило про зростання прибутку на дев’ять відсотків у першій половині 2023 року.
Своєю чергою, таку інформацію прокоментував ініціатор скарги Лібор Малечек.
“Як це можливо, щоб ми раптом знайшли в бухгалтерських документах, що вони віддають сотні мільйонів на тероризм, на підтримку військової машини?” — наголосив він.
При цьому група клієнтів банку в Чехії запустила петицію щодо виходу фінустанови з Росії.
“Ідея розплачуватися тією ж платіжною карткою, як, образно кажучи, постачальник військової техніки для російської армії для нас неприпустима”, — підкреслив автор петиції Ладіслав Пелцл, який сам користується послугами банку.
Сама ж австрійська банківська група Raiffeisen Bank International запевняє, що “розглядає подальше скорочення ділової активності в Росії”, проте постійно відтерміновує це рішення.
На початку серпня генеральний директор RBI Йоганн Штробль заявив, що вважає можливим відокремлення свого дочірнього банку в Росії від материнської групи не раніше кінця грудня, попри те, що раніше повідомлялося про кінець вересня.
ДОВІДКОВО. Раніше Київ включив Raiffeisen Bank до списку “міжнародних спонсорів війни”. Європейський центральний банк також наполягає на виході фінустанови з Росії. Американське управління санкцій також займається розслідуванням діяльності групи.
- Шведська компанія Essity, яка виробляє товари для гігієни, завершила продаж своїх операцій у Росії за ціною приблизно 1,2 мільярда шведських крон на безготівковій та безборговій основі.
- Найбільша компанія з обслуговування нафтових родовищ – SLB – оголосила про припинення постачання товарів та послуг до Росії.
- Японський виробник вантажівок Isuzu Motors Ltd повністю виходить з російського ринку.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.