Аргентина обрала нового президента: раніше прозахідний Хав’єр Мілей підтримав Україну

Джерело: BBC

На президентських виборах в Аргентині, з результатом у 56% голосів, переміг крайній правий політик Хав’єр Мілей. Його опонент, міністр економіки Серхіо Масса побажав успіхів новому лідерові.

Економіст, музикант та телеведучий часто нагадував експрезидента США Дональда Трампа та колишнього главу Бразилії Жаїра Болсонару через його різкий стиль і суперечливі висловлювання.

Раніше він закликав “покинути хворий песо заради долара США” та обіцяв спалити Центральний банк.

Одначе, виборці сподіваються, що анонсовані економічні реформи нового президента вгамують інфляцію, що перевищує 150% в Аргентині.

Мілей визначив себе анархо-капіталістом. Він обіцяє скоротити державні видатки на 15% ВВП та зменшити кількість міністерств в уряді з 18 до 10. Також планує зменшити роль держави в економічному житті та домогтися зменшення податків.

Він також критикує Росію, Бразилію та Китай. Натомість виступає за зближення зі США та Ізраїлем.

Зауважимо, в інтерв’ю The Economist Мілей заявив, що одним з перших засудив повномасштабне вторгнення РФ до України.

Президент України Володимир Зеленський вже привітав Мілея, висловивши вдячність “за чітку позицію на підтримку України”. Та запевнив у подальшій співпраці на розвиток державних відносин.

Результати виборів в Аргентині привітали й США спільно з ЄС. Зокрема радник з нацбезпеки США Джейк Салліван висловив сподівання на розвиток “потужних двосторонніх відносин на основі спільної відданості правам людини, демократичним цінностям та прозорості”.

23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.

Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.

Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.