Аргентина обрала нового президента: раніше прозахідний Хав’єр Мілей підтримав Україну

Джерело: BBC

На президентських виборах в Аргентині, з результатом у 56% голосів, переміг крайній правий політик Хав’єр Мілей. Його опонент, міністр економіки Серхіо Масса побажав успіхів новому лідерові.

Економіст, музикант та телеведучий часто нагадував експрезидента США Дональда Трампа та колишнього главу Бразилії Жаїра Болсонару через його різкий стиль і суперечливі висловлювання.

Раніше він закликав “покинути хворий песо заради долара США” та обіцяв спалити Центральний банк.

Одначе, виборці сподіваються, що анонсовані економічні реформи нового президента вгамують інфляцію, що перевищує 150% в Аргентині.

Мілей визначив себе анархо-капіталістом. Він обіцяє скоротити державні видатки на 15% ВВП та зменшити кількість міністерств в уряді з 18 до 10. Також планує зменшити роль держави в економічному житті та домогтися зменшення податків.

Він також критикує Росію, Бразилію та Китай. Натомість виступає за зближення зі США та Ізраїлем.

Зауважимо, в інтерв’ю The Economist Мілей заявив, що одним з перших засудив повномасштабне вторгнення РФ до України.

Президент України Володимир Зеленський вже привітав Мілея, висловивши вдячність “за чітку позицію на підтримку України”. Та запевнив у подальшій співпраці на розвиток державних відносин.

Результати виборів в Аргентині привітали й США спільно з ЄС. Зокрема радник з нацбезпеки США Джейк Салліван висловив сподівання на розвиток “потужних двосторонніх відносин на основі спільної відданості правам людини, демократичним цінностям та прозорості”.

Мінрозвитку оновило дату тимчасової окупації Маріуполя з 4 березня на 21 травня 2022 року. Відповідний наказ пройшов всі необхідні етапи погодження та набрав чинності.

Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що, мовляв, “денацифікація” має бути проведена не лише в Україні, а й в усіх країнах Європи, де спостерігаються ознаки “ідеології нацизму”.

29 квітня Верховний Суд ЄС постановив, що програма Мальти з продажу громадянства в обмін на інвестиції порушує право ЄС і має бути скасована.

Сестра очільника Російського фонду прямих інвестицій Кирила Дмитрієва, який за дорученням президента РФ Володимира Путіна вів переговори з представниками адміністрації президента США у Вашингтоні, відвідала Україну в лютому 2025 року за американським паспортом.

Прем’єр-міністр Чорногорії Мілойко Спаїч анонсував перевірку всіх випадків присвоєння почесного громадянства країни. Ініціатива пов’язана з сумнівами щодо обґрунтованості частини таких рішень, серед яких — надання статусу відомій російській пропагандистці, ведучій “Первого канала” Катерині Андрєєвій.