Аргентина використовуватиме ШІ для «прогнозування майбутніх злочинів»
Джерело: The Guardian
Силовики Аргентини оголосили про плани використовувати штучний інтелект для “прогнозування майбутніх злочинів”, що може загрожувати правам громадян.
Цього тижня президент країни Хав’єр Мілей створив підрозділ штучного інтелекту у сфері безпеки, який, згідно із законодавством, буде використовувати “алгоритми машинного навчання для аналізу історичних даних про злочини з метою прогнозування майбутніх злочинів”.
Підрозділ розгорне програмне забезпечення для розпізнавання осіб, які перебувають у розшуку, патрулюватиме соціальні мережі та аналізуватиме записи з камер спостереження в режимі реального часу для виявлення підозрілих дій.
Хоча міністерство безпеки заявило, що новий підрозділ допоможе “виявляти потенційні загрози, ідентифікувати пересування злочинних угруповань або передбачати заворушення”, ідея викликала тривогу серед правозахисних організацій.
Експерти побоюються, що певні групи суспільства можуть опинитися під надмірним контролем цієї технології, а також висловлюють занепокоєння щодо того, хто матиме доступ до цієї інформації.
Організація Amnesty International попередила, що цей крок може порушити права людини.
“Масштабне спостереження впливає на свободу вираження поглядів, оскільки воно спонукає людей до самоцензури або утримання від обміну ідеями чи критикою, якщо вони підозрюють, що все, що вони коментують або публікують, відстежується силами безпеки”, – сказала Маріела Бельскі, виконавча директриса Amnesty International в Аргентині.
- У мережі стало з’являтися дедалі більше відео сексуального насильства над дітьми, створених за допомогою штучного інтелекту (ШІ). Злочинці використовують ШІ і для того, щоб створювати відео з реальними дітьми, включаючи тих, хто вже став жертвою насильства.
- Федеральна комісія зі зв’язку США постановила, що автоматичні дзвінки, у яких використовуються голоси, створені за допомогою штучного інтелекту, є незаконними.
- У китайських соцмережах використовують згенеровані штучним інтелектом клони іноземних жінок, видаючи їх за росіянок. Зокрема використовують клон українки Ольги Лоєк.
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що його країна вислала двох українських дипломатів й назвав їх “шпигунами”.
Інгульський районний суд міста Миколаєва засудив уродженку міста Баштанка, що працює прибиральницею у ЖКГ “Турбота” та має інвалідність ІІІ групи, за те, що вона продала два інтимні фото у Telegram.
Правоохоронці затримали проректора Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, який примушував підлеглих будувати приватний будинок на власній земельній ділянці.
Закарпатські поліціянти, під час обшуку помешкання фігуранта у справі про спробу продажу скарбів, вилучили велику кількість російської символіки.
Міністри закордонних справ країн Європейського Союзу та представники вищого керівництва ЄС підтримали запуск спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії.