Аргентинські судмедексперти допомагають з ідентифікацією загиблих в Україні
Джерело: The Telegraph
Команда аргентинської групи судової антропології (EAAF), створена для з’ясування долі “зниклих безвісти” в Аргентині – жертв колишньої військової диктатури в країні – була направлена в Україну, щоб допомогти з ідентифікацією загиблих.
Відомо, що майже два роки з початку вторгнення Росії та з 1000-кілометровою лінією фронту завдання ідентифікації загиблих в Україні є величезним.

Фото: The Telegraph
“Ми говоримо про сотні тіл, які прибувають до [українських] моргів щодня. І тіла все ще знаходяться на полях битв, їх ще не знайшли”, — сказала докторка Мерседес Саладо Пуерто, директорка EAAF.
Точна кількість зниклих безвісти в Україні залишається невідомою.
“У кожному конфлікті замовчується кількість жертв. Це таємниця війни”, – сказала Саладо Пуерто.
EAAF було створено на хвилі кривавої військової диктатури в Аргентині 1976-1983 років, через яку загинуло приблизно 30 000 людей.

Фото: The Telegraph
Коли країна повернулася до демократії, команда студентів університету почала ідентифікувати тіла під керівництвом американського судового антрополога Клайда Сноу. Й досі знаходять кістки часів диктатури, а фрагменти черепів і хребців все ще збирають разом у лабораторії Буенос-Айреса.
Тепер аргентинці перенесли свій досвід в Україну, працюючи за програмою, створеною Міжнародним комітетом Червоного Хреста у 2015 році після вторгнення Росії в Крим.
Вони навчають місцевих військових, поліціянтів і криміналістів розкопкам і аналізу, а також допомагають створити механізми, необхідні для управління десятками тисяч тіл.
“Україна має великий потенціал, є фантастичні патологи, фантастичні генетики. Але – як і в усіх конфліктах – проблема стала більшою, ніж здатність її поглинати”, – сказала докторка Саладо Пуерто.
За межами ключових місць боїв, криміналістичні групи переглянуть супутникові фотографії та зміни в ґрунті та рослинності, які можуть вказувати на наявність поховання.

Фото: The Telegraph
Після виявлення тіл в Україні ідентифікація зазвичай включає збір передсмертних даних, таких як переломи та стоматологічні записи, збір біологічних зразків у членів родини та аналіз ДНК.
З метою пришвидшення ідентифікації та навчання українських спеціалістів програма також залучила експертів-криміналістів з усього світу, зокрема з Колумбії та Південної Африки.
- 9 грудня президент України Володимир Зеленський вирушив до Аргентини, щоб відвідати інавгурацію Хав’єра Мілея.
- За сприянням української діаспори з Аргентини до Польщі прибула вже 15-та партія гуманітарної допомоги від початку повномасштабного вторгнення РФ. Цього разу вага вантажу склала 12,5 тонни.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.
Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї повідомив високопоставленому дипломату ЄС, що Китай не може прийняти поразки Росії у війні проти України, оскільки це дозволить США зосередитись виключно на Пекіні.
У четвер, 3 липня, Сили оборони України вдруге за тиждень успішно вдарили по командному пункту 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ. Також було уражено командний пункт 20-ї мотострілецької дивізії противника на тимчасово окупованій території Донецької області.
У п’ятницю, 4 липня, поблизу тимчасово окупованого селища Стрілкове на Херсонщині підірвався автомобіль Chevrolet Aveo. Внаслідок вибуху загинули троє військових із російського центру безпілотних систем “Барс-Сармат”.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.