Археологи виявили у Помпеях кімнати, де жили раби
Джерело: ANSA
Італійським археологам вдалося знайти елементи життя рабів, яких утримували давньоримські багатії у своїх розкішних будинках у Помпеях.
Як розповіли у виданні, у римській віллі Чивіта-Джуліана, приблизно за 600 метрів від стін стародавніх Помпеїв, знайдено “меблі” в кімнаті, призначеній для рабів.
Виявилося, що знахідкам майже 2 000 років і виготовлені вони, за даними італійського Мінкульту, з використанням техніки зліпків, яка застосовувалася лише в Помпеях та поблизу них.
Меблі й текстиль, а разом і тіла багатьох жертв виверження 79 року нашої ери були накриті пірокластичною хмарою, яка потім перетворилася на тверду землю. Своєю чергою, розкладена органічна речовина залишила порожнину в землі.
Відтак, відбиток, заповнений гіпсом, розкрив свій первинний вигляд.
Міністр культури Дженнаро Санджуліано залишився задоволений новою знахідкою.
“Те, що було реконструйовано, вказує на необхідність продовження наукових досліджень у місці, яке було відвойоване від пограбування та незаконної торгівлі археологічними цінностями”, – наголосив він.
ДОВІДКОВО. Італійське місто Помпеї було повністю поховане під шаром лави та попелу під час виверження Везувію в 79 році н.е.
- Археологи виявили в Іспанії мозаїку із зображенням горгони Медузи. Знахідку було зроблено в руїнах розкішного будинку римських часів на місці археологічних розкопок Уерта-де-Отеро.
- На будівельному майданчику нового аеропорту в Мексиці було виявлено яйце стародавнього фламінго віком від 8000 до 12 000 років.
- В Італії у печері Баттіфратта знайшли глиняну жіночу фігурку, вік якої оцінили у понад 7 тисяч років. Дослідники з Римського університету ла Сап’єнца припустили, що її використовували для ритуалів.
- Національний інститут історії та антропології Мексики повідомив, що археологи виявили 1500-річне село Теотіуакан у Мехіко – з великою кількістю кераміки та трьома людськими похованнями.
Цьогоріч новорічні свята в Києві відзначатимуть без масових зібрань, заходів та ярмарків. Рішення ухвалила Рада оборони столиці з урахуванням безпекових вимог та режиму обмеження використання електроенергії.
Закон про позбавлення зрадників державних нагород, ухвалений Верховною Радою 20 листопада, частково вніс зміни до норми євроінтеграційного закону про позбавлення майна корупціонерів.
Ексканцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що рішення президента РФ Володимира Путіна розпочати війну проти України було його “фатальною помилкою”.
У ніч на 27 листопада російські окупаційні війська атакували Україну 89 безпілотниками.
25 листопада внаслідок російського обстрілу загинув пастор Церкви адвентистів сьомого дня Артур Кучерявенко. Свої співчуття у зв’язку із цим висловив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.