Астронавти, які вилетіли в космос на вісім днів, можуть застрягти там до 2025 року, – NASA
Джерело: The Guardian
В NASA повідомили, що двоє американських астронавтів, які вилетіли в космос для восьмиденної місії в червні, можуть застрягти на Міжнародній космічній станції до наступного року, якщо їхній Boeing Starliner не відремонтують, щоб вони могли повернутися додому.
Астронавти Бутч Вілмор і Суні Вільямс, які стали першим екіпажем капсули Boeing Starliner, можуть повернутися на Crew Dragon SpaceX у лютому 2025 року, якщо Starliner усе ще вважатиметься небезпечним для повернення на Землю.
Випробувальна місія астронавтів 5 червня, яка спочатку мала тривати близько восьми днів на станції, була затягнута через проблеми з силовою установкою Starliner, які все більше ставлять під сумнів здатність космічного корабля безпечно повернути їх на Землю, як було заплановано.
Запуск SpaceX Crew-9 спочатку був запланований на середину серпня. NASA тепер каже, що місія стартує після 24 вересня.
У липні Boeing заявив, що після ретельних наземних випробувань інженери виявили проблеми в Starliner, включаючи раптову несправність двигунів і витік гелію.
Останні звіти свідчать про те, що за лаштунками між керівниками NASA та Boeing виник конфлікт. Дехто з керівників агентства сумнівався, чи повинен Starliner повернути Вільямс та Вілмор.
Цього тижня засідання Програми комерційних екіпажів NASA, яке контролює Starliner, закінчилося тим, що деякі посадовці не погодилися з планом прийняти дані випробувань Boeing і використовувати Starliner для повернення астронавтів додому, повідомили офіційні особи під час пресконференції в середу.
- 24 червня NASA скасувало вихід у відкритий космос на Міжнародній космічній станції через витік охолоджувальної рідини скафандра в люк.
- Вчені з Центру космічних польотів NASA імені Годдарда створили гіперреалістичну симуляцію польоту до надмасивної чорної діри за допомогою суперкомп’ютера для генерації даних.
- Космічне агентство NASA оголосило набір кандидатів на свою другу із трьох тестових місій під назвою CHAPEA, призначених для підготовки першого польоту людини на Марс.
У Південній Кореї затримали президента Юн Сук Йоля після того, як йому оголосили імпічмент у зв’язку зі справою про запровадження воєнного стану.
Радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко повідомив, що російські окупанти почали створювати у місті кадетські класи.
Компанія Meta повідомила, що звільнить близько 5% своїх працівників, які “найменш ефективні”. Замінити їх планують до кінця року.
Триває 1057-ма доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 812 тисяч осіб.
Через масований ракетний обстріл України у низці областей діють аварійні графіки відключень електроенергії.