Астрономи виявили у Всесвіті рекордний об’єкт, яскравіший за Сонце в 500 трильйонів разів
Джерело: Sky News
Астрономи виявили квазар, який у 500 трильйонів разів яскравіший за Сонце, і, можливо, це найяскравіше місце у Всесвіті.

Фото: M. Kornmesser/ESO
Зазначають, що маса величезної чорної діри, яка його живить, становить від 17 до 19 мільярдів мас Сонця та зростає з найбільшою швидкістю, яку будь-коли фіксували астрономи.
Коли його вперше помітили в 1980 році, то вважали зіркою, але минулого року його перекласифікували як квазар після спостережень в пустелі Атакама в Австралії та Чилі.
Виявлений квазар відомий як J0529-4351 і знаходиться на відстані 12 мільярдів світлових років.
Дослідження опубліковано в журналі Nature Astronomy.
Довідково: Квазари – це позагалактичні об’єкти, які мають зореподібні зображення й потужні емісійні лінії з великим червоним зміщенням у спектрі. Рекордний квазар, виявлений командою під керівництвом Австралії, поглинає еквівалент Сонця на день, оскільки втягує величезну кількість газу.
- Японські вчені створили перший у світі супутник, виготовлений із дерева й запустять його в космос.
- Сумка з інструментами, яку випадково впустили в космосі, обертається навколо Землі зі швидкістю приблизно 27 тис. кілометрів на годину.
Державний секретар США Марко Рубіо застеріг Росію від затягування з переговорами про припинення вогню.
Регуляторні органи Європейського Союзу готують штрафні санкції проти соціальної мережі X Ілона Маска за порушення закону про боротьбу з незаконним контентом і дезінформацією.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що аграрний експорт становить понад 50% всього експорту України — порівняно з березнем 2024 року цей показник зріс на 4,5%.
Уряд ухвалив постанову, завдяки якій відтепер військові одружуватимуться в застосунку “Дія” поза чергою.
Перші квітневі вихідні будуть по-весняному мінливими. У суботу ще буде відчутно тепло, особливо на сході та півдні, проте у декількох регіонах дощитиме. У неділю погода різко зміниться: на заході очікуються похолодання, опади та навіть мокрий сніг. Додайте до цього підвищену магнітну активність і погіршення якості повітря в окремих містах — і отримаєте непросте випробування для організму.