Австралія вперше на своїй території провела стрільби з HIMARS (відео)
Джерело: Reuters
Під час масштабних військових навчань “Talisman Sabre” армія Австралії вперше провела бойовий запуск системи HIMARS на власній території. До навчань також долучилися військові США та Сінгапуру.
Як зауважив бригадний генерал Нік Вілсон, це був перший випадок спільного використання HIMARS арміями трьох країн, а для Австралії — перший запуск на власній землі.
Зауважується, що застосування системи у поєднанні з іншими платформами спрямоване на зміцнення миру та безпеки в Індо-Тихоокеанському регіоні.
У перший день навчань в північному Квінсленді також були задіяні американські винищувачі F-35B, ракети великої дальності та ударні підрозділи країн-учасниць — Австралії, США, Японії, Франції, Південної Кореї та Сінгапуру.
Маневри охоплюють до 40 тисяч військових із 19 країн і проводяться від острова Різдва до Коралового моря.
У квітні Австралія отримала перші дві з 42 замовлених пускових систем HIMARS від Lockheed Martin. Уряд також оголосив про намір інвестувати 74 млрд австралійських доларів (близько $49 млрд) у розвиток ракетних спроможностей, включно зі створенням локального виробництва.
Зауважимо, військові Естонії також провели перші бойові стрільби з реактивних систем залпового вогню HIMARS.
Навчання естонських армійців тривали чотири місяці.
Вже 11 липня військові успішно провели бойові стрільби. За повідомленням Сил оборони Естонії (EDF), кожна ракета влучила у ціль на відстані до 15 кілометрів у Балтійському морі.
- Естонія у 2025 році, у межах проєкту зі зведення лінії оборони на кордоні з Росією, облаштує 600 бункерів. Нині створюються їхні прототипи, поінформувала голова відділу інфраструктури державного центру оборонних інвестицій Каді-Кай Колло.
- В Естонії побоюються, що Кремль може спробувати захопити східні регіони країни, прикриваючись “захистом російської діаспори”, щоб спровокувати глобальний конфлікт із НАТО.
- Країни НАТО висловили “глибоко стурбованість” нещодавніми російськими атаками, що торкнулися Чехії, Естонії, Німеччини, Латвії, Литви, Польщі та Великої Британії.
У січні 2024 року парламент Південної Кореї ухвалив закон про заборону вживання собачого м’яса, давши фермерам час до лютого 2027 року на закриття бізнесу. Втім, за оцінками ЗМІ, на фермах країни досі утримується близько 550 000 собак, котрих необхідно перевести до притулків або знайти нові домівки.
Президент Володимир Зеленський, наголосивши на пріоритетності розвитку власного виробництва в Україні, підтвердив намір призначити нинішнього главу уряду Дениса Шмигаля новим очільником Міноборони.
Президент США Дональд Трамп 14 липня оголосив про різке збільшення збройових постачань країнам НАТО у межах нового плану озброєння України. Угода передбачає постачання ракет, засобів ППО та артилерійських снарядів, котрі зрештою мають спорядити Києву.
Російські імпортери постали перед новою проблемою: з середини червня строки проходження вантажів через кордон з Казахстаном суттєво зросли через черги та посилений контроль з боку казахстанських митників. Як розповідають співробітники транспортних і зовнішньоторговельних компаній РФ, якщо раніше оформлення займало не більше години, то тепер фура чи вагон можуть простоювати на пункті пропуску до 10 днів або й довше. У червні–липні терміни доставки з Казахстану, через який проходить значна частина паралельного імпорту, зросли на 14–40 днів.
Державне бюро розслідувань вже відкрило 991 кримінальне провадження за ухилення від військової служби з початку повномасштабного вторгнення росіян.