Байден наказав заборонити певні технологічні інвестиції США в Китаї

Джерело: Reuters

В середу, 9 серпня, президент США Джо Байден підписав наказ, який забороняє деякі нові інвестиції США в Китаї, а також вимагатиме повідомлення уряду в інших технологічних секторах.

Даний наказ уповноважує міністра фінансів США заборонити або обмежити інвестиції США в китайські компанії в трьох секторах: напівпровідники та мікроелектроніка, квантові інформаційні технології та певні системи штучного інтелекту.

Наказ спрямований на те, щоб перешкодити американському капіталу допомогти Китаю розробити технології, які могли б підтримати його військову модернізацію та підірвати національну безпеку США. 

Байден заявив у листі до Конгресу, що оголошує надзвичайний стан у країні, щоб впоратися із загрозою просування таких країн, як Китай, “у чутливих технологіях і продуктах, критичних для армії, розвідки, спостереження або кіберможливостей”.

У четвер, 10 серпня, Китай заявив, що “серйозно стурбований” цим наказом і залишає за собою право вживати заходів.

У заяві міністерства торгівлі Китаю зазначили, що наказ впливає на нормальне функціонування та прийняття рішень підприємствами, а також підриває міжнародний економічний і торговий порядок.

Міністерство закордонних справ Китаю заявило, що країна “рішуче не задоволена” і “виступає проти наполегливих вимог США щодо введення інвестиційних обмежень щодо Китаю”.

У ніч на 31 травня російські війська обстріляли Харків. Влучивши у пʼятиповерховий житловий будинок, згодом ворог завдав повторного удару.

30 травня присяжні у Нью-Йорку ухвалили вердикт у кримінальній справі колишнього президента США Дональда Трампа.

30 травня прессекретарка російського МЗС Марія Захарова назвала “неприйнятними” плани США щодо подальшого стримування операцій тіньового флоту нафтових танкерів Росії. Вона поскаржилася, що перешкоджання російсько-китайській торгівлі є частиною “незаконної торговельної війни”.

У ніч на 31 травня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про два “прильоти” у місті.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22.30 30 травня щодо російського вторгнення. Оборонна операція наших військ триває. Найгарячішою залишається ситуація на Курахівському і Покровському напрямках.