Байден розкритикував коментарі Трампа щодо НАТО: «Такі заяви спонукають Путіна до нападу»

Джерело: виступ Джо Байдена

13 лютого президент США Джо Байден розкритикував нещодавні заяви Дональда Трампа щодо основного принципу колективної оборони країн НАТО згідно з положеннями 5-ї статті договору Північноатлантичного Союзу.

Байден вважає, що коментарі колишнього президента США спонукають главу РФ Володимира Путіна атакувати членів НАТО.

Колишній президент подав світові небезпечний, шокуючий і, відверто кажучи, неамериканський сигнал. Лише кілька днів тому Трамп дав добро Путіну вдертися до деяких наших союзників по НАТО, — пояснив він.

За його словами, найгірше полягає у тому, що Трамп не жартує у своїх висловлюваннях. Байден також нагадав, що жоден інший президент в американській історії ніколи не схилявся перед російським диктатором.

Дозвольте мені сказати це максимально зрозуміло. Заради Бога, це – тупо, ганебно, небезпечно, не по-американськи!

Байден наголосив, що НАТО — це священне зобов’язання. І запевнив, якщо Путін нападе на союзника НАТО, США захищатимуть кожен дюйм території НАТО, поки він перебуває на посаді президента.

Раніше канцлер Німеччини Олаф Шольц також розкритикував коментарі Трампа та заявив, що будь-яка релятивізація положення про взаємну оборону НАТО є “небезпечною” та лише на користь РФ.

Зауважимо, колишній президент США Дональд Трамп заявив, що “заохочуватиме” Росію атакувати будь-якого із союзників США по НАТО, які, на його думку, не виконали своїх фінансових зобов’язань. У Білому домі вже назвали ці коментарі “жахливими та безглуздими”.

Своєю чергою, політична оглядачка Алісса Фара Гріффін заявила, що коментарі Трампа, мабуть, були “музикою для вух Путіна”.

Раніше Трамп висловив сумніви щодо допомоги Україні, котра захищається від повномасштабного вторгення РФ, а також щодо існування НАТО – міжнародного альянсу, який США зобов’язалися захищати за необхідністю.

Довідка. “Колективна оборона” – Стаття 5 договору Північноатлантичного Союзу передбачає, що напад на одного учасника НАТО є нападом на усіх його членів і викликає військову відповідь усіх держав-членів Союзу. Рішення щодо застосування 5 статті НАТО ухвалюється після консультацій між учасниками блоку.

Коли в інформаційному просторі з’являється згадка про “безвісти зниклих” – нерідко у суспільства це асоціюється…

Глава МЗС Чехії Ян Ліпавський, критикуючи поїздку прем’єра Словаччини Роберта Фіцо до президента РФ Володимира Путіна, наголосив, що раніше саме Чехія вирішила відмовитися від постачань російського газу.

Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.

За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.

Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші.