Байден зустрінеться із Зеленським 26 вересня

Джерело: Білий дім

26 вересня президент США Джозеф Байден проведе зустріч із президентом Володимиром Зеленським у Білому домі, щоб обговорити підтримку України у війні проти Росії.

Віцепрезидентка Камала Гарріс також проведе окрему зустріч із главою Української держави.

Президент США Джо Байден і віцепрезидентка Камала Гарріс проведуть зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським 26 вересня у Білому домі.

Лідери обговорять хід війни в Україні та підтримку Сполучених Штатів у захисті від російської агресії. Білий дім підтвердив, що США продовжуватимуть підтримувати Україну до її перемоги.

За інформацією ЗМІ, Володимир Зеленський очікує, що президент США Джо Байден офіційно запросить Україну стати членом НАТО до кінця своєї каденції, тобто – до кінця року. Зазначається, що членство України у НАТО – це один зі способів швидше завершити російсько-українську війну, адже це дасть Києву можливість сісти за стіл перемовин з позиції сили.

Відтак український президент намагається переконати у цьому Джо Байдена. Зауважується, що саме це є частиною плану перемоги України, з яким вже ознайомились у Сполучених Штатах.

Що Зеленський хоче отримати від Байдена до того, як той покине Білий дім у січні 2025 року – так це запрошення України на вступ до НАТО після закінчення війни. Це один з основних пунктів “плану перемоги”, – зауважила авторка статті Сільвія Куаффманн.

Одначе у виданні вказують, що навряд чи американський лідер погодиться на прохання Зеленського, бо остерігається, що це призведе до початку Третьої світової війни. Відтак план Байдена – допомагати Україні помірно, аби запобігти ескалації.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.

Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.