Бельгія розглядає можливість постачання Україні F-16
Джерело: AL Jazeera
Прем’єр-міністр Бельгії Александер Де Кроо заявив, що країна розглядає можливість постачати Україні свої винищувачі F-16.
Бельгія замінює свої F-16 на винищувачі F-35, а її міністерство оборони раніше заявило, що F-16 занадто старі для України, щоб використовувати їх у боях. Проте Де Кроо сказав, що вони все ще можуть бути корисними, наприклад, у навчання пілотів.
“Я попросив Міністерство оборони подивитися, яку користь можуть мати наші F-16 в Україні. Ми повинні розглянути всі варіанти”, — сказав Де Кроо.
Останніми місяцями Норвегія, Данія та Нідерланди заявили, що постачатимуть Україні F-16, коли її ВПС будуть готові їх використовувати.
- 15 вересня уряд Бельгії підтвердив, що країна візьме участь у підготовці українських пілотів на винищувачах F-16.
- Речник Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат заявив, що нині етап підготовки до навчання українських пілотів на літаках-винищувачах F-16 “зрушився дуже серйозно з місця”. Він наголосив, що більше країн долучаються до “літакової коаліції”.
- 22 серпня Збройні сили Данії повідомили, що країна почала навчання восьми українських пілотів керувати винищувачами F-16.
- 24 серпня одразу кілька незалежних джерел підтвердили, що Норвегія вирішила передати Україні F-16.
- 24 серпня речник Пентагону Бригадний генерал Патрік Райдер підтвердив, що США проведуть навчання для українських пілотів на винищувачах F-16.
- Греція навчатиме українських пілотів на винищувачах F-16.
Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.
Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні.
В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.
У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).