Бельгія розглядає можливість постачання Україні F-16
Джерело: AL Jazeera
Прем’єр-міністр Бельгії Александер Де Кроо заявив, що країна розглядає можливість постачати Україні свої винищувачі F-16.
Бельгія замінює свої F-16 на винищувачі F-35, а її міністерство оборони раніше заявило, що F-16 занадто старі для України, щоб використовувати їх у боях. Проте Де Кроо сказав, що вони все ще можуть бути корисними, наприклад, у навчання пілотів.
“Я попросив Міністерство оборони подивитися, яку користь можуть мати наші F-16 в Україні. Ми повинні розглянути всі варіанти”, — сказав Де Кроо.
Останніми місяцями Норвегія, Данія та Нідерланди заявили, що постачатимуть Україні F-16, коли її ВПС будуть готові їх використовувати.
- 15 вересня уряд Бельгії підтвердив, що країна візьме участь у підготовці українських пілотів на винищувачах F-16.
- Речник Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат заявив, що нині етап підготовки до навчання українських пілотів на літаках-винищувачах F-16 “зрушився дуже серйозно з місця”. Він наголосив, що більше країн долучаються до “літакової коаліції”.
- 22 серпня Збройні сили Данії повідомили, що країна почала навчання восьми українських пілотів керувати винищувачами F-16.
- 24 серпня одразу кілька незалежних джерел підтвердили, що Норвегія вирішила передати Україні F-16.
- 24 серпня речник Пентагону Бригадний генерал Патрік Райдер підтвердив, що США проведуть навчання для українських пілотів на винищувачах F-16.
- Греція навчатиме українських пілотів на винищувачах F-16.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.