Берегова охорона Китаю приєдналася до росіян під час патрулювання в Арктиці

Джерело: Bloomberg

Китай заявив, що його кораблі берегової охорони вперше увійшли у Північний Льодовитий океан, патрулюючи води з російськими кораблями під час спільної місії.

Берегова охорона Китаю заявила, що операція розширила діапазон навігації, перевірила “здатність кораблів виконувати місії в незнайомих водах і забезпечила рішучу підтримку для активної участі в міжнародному та регіональному управлінні океаном”.

Оскільки внаслідок глобального потепління тане арктичний лід, відкриваються судноплавні шляхи, які можуть скоротити час подорожі між Європою та Азією. 

Китай, який не має узбережжя Арктики, відносить регіон до категорії “нових рубежів”, де він бачить можливості для свого майбутнього впливу.

Спільне патрулювання також символізує тісніші зв’язки між Китаєм та РФ і зростання їхнього інтересу до Арктики. 

За даними Пекіна, збройні сили Китаю та Росії нещодавно направили понад десять кораблів і понад 30 літаків для проведення спільних навчань в Японському та Охотському морях 10-27 вересня. Обидва флоти також патрулювали північну частину Тихого океану.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.