Берегова охорона Китаю приєдналася до росіян під час патрулювання в Арктиці

Джерело: Bloomberg

Китай заявив, що його кораблі берегової охорони вперше увійшли у Північний Льодовитий океан, патрулюючи води з російськими кораблями під час спільної місії.

Берегова охорона Китаю заявила, що операція розширила діапазон навігації, перевірила “здатність кораблів виконувати місії в незнайомих водах і забезпечила рішучу підтримку для активної участі в міжнародному та регіональному управлінні океаном”.

Оскільки внаслідок глобального потепління тане арктичний лід, відкриваються судноплавні шляхи, які можуть скоротити час подорожі між Європою та Азією. 

Китай, який не має узбережжя Арктики, відносить регіон до категорії “нових рубежів”, де він бачить можливості для свого майбутнього впливу.

Спільне патрулювання також символізує тісніші зв’язки між Китаєм та РФ і зростання їхнього інтересу до Арктики. 

За даними Пекіна, збройні сили Китаю та Росії нещодавно направили понад десять кораблів і понад 30 літаків для проведення спільних навчань в Японському та Охотському морях 10-27 вересня. Обидва флоти також патрулювали північну частину Тихого океану.

Росія викрала з України понад 20 тисяч дітей, а ризик депортації ще 1,5 мільйона дітей, які залишаються на окупованих територіях, залишається високим.

Німеччина передасть Україні шість великих електрогенераторів для підтримки лікарень та водоканалів.

Литва та Швеція спільно виділили 22 мільйони євро на закупівлю пікапів та вантажівок для розмінування України. Литва надасть 15 мільйонів євро, тоді як Швеція – 7 мільйонів євро.

Народна депутатка Ніна Южаніна розповіла про правки до проєкту Державного бюджету-2025, які внесли депутати “Європейської Солідарності”.

Китай заявив, що його кораблі берегової охорони вперше увійшли у Північний Льодовитий океан, патрулюючи води з російськими кораблями під час спільної місії.