Безоплатні щеплення: укладено договір на закупівлю 1,1 млн доз вакцини проти поліомієліту
Джерело: МОЗ України
Укладено договір на закупівлю 1,1 млн доз оральної вакцини проти поліомієліту для імунопрофілактики дітей в Україні.
1,1 млн доз вакцин (на суму понад 8 млн грн), яку на запит Міністерства охорони здоров’я закуповують Медзакупівлі України, є потребою країни на наступний 2024 рік.
Це жива ослаблена вакцина для профілактики поліомієліту (ОПВ) бельгійського виробництва (компанія “Glaxosmithkline Biologicals S.A”). За умовами договору МЗУ вона буде поставлена наступного року.
Оральна вакцина проти поліомієліту (ОПВ) входить до переліку обов’язкових щеплень проти інфекційних хвороб, які включені до Національного календаря профілактичних щеплень. Щеплення за календарем є безоплатними для пацієнтів та закуповуються коштом державного бюджету.
Для захисту від вірусу поліомієліту в Україні використовують два типи вакцин: інактивовану (ІПВ), що вводиться у вигляді ін’єкцій, та оральну (ОПВ), яку дають у вигляді крапель у рот.
Краплі формують імунітет у кишківнику дитини, тим самим зупиняють поширення інфекції. Кожна дитина до 14 років має отримати шість доз вакцини проти поліо — у 2 місяці, 4 місяці, 6 місяців, 18 місяців, 6 років і 14 років — це забезпечує захист на все життя.
Восени Медзакупівлі України уклали договори про закупівлю ще двох вакцин: проти дифтерії та правця зі зменшеним вмістом антигену (АДП-М) та від кору/паротиту/краснухи (КПК). Вони також входять до календаря профілактичних щеплень. Зокрема, дитина має отримати щеплення проти таких захворювань, як туберкульоз, гепатит В, кір, епідемічний паротит, краснуха, дифтерія, правець, кашлюк, поліомієліт та хіб-інфекція.
Вакцини для рутинної вакцинації закуповуються в основному коштами державного бюджету. Частину ж вакцин, в разі збільшення потреби чи внаслідок надзвичайних ситуацій, постачають міжнародні партнери за зверненням держави.
Попри повномасштабну війну Міністерство охорони здоров’я у співпраці з міжнародними партнерами ВООЗ та UNICEF й національними закупівельниками, зокрема Медзакупівлі, забезпечило безперервну наявність вакцин для рутинних щеплень у 2022 та 2023 роках. Зокрема, завдяки донорській підтримці від міжнародних партнерів у координації з МОЗ за 2022 рік і станом на зараз країна отримала близько 4 млн доз вакцин.
Нагадаємо, влітку Міністерство охорони здоров’я провело перемовини щодо закупівлі вакцин для забезпечення проведення рутинних щеплень у 2024 році з закупівельними агенціями (Медичні закупівлі України та міжнародна агенція “Crown Agents”). Йшлося про потребу у закупівлі та постачанні понад 5,5 млн доз вакцин на 2024 рік для проведення вакцинації відповідно до календаря профілактичних щеплень.
- У країнах ЄС, попередньо, залишилися невикористаними близько 215 мільйонів доз вакцин проти COVID-19. Видання надало розрахунки на цифрах з 19 європейських країн, але реальна кількість може бути набагато вища.
- Станом на 13 грудня з початку епідемічного сезону понад 1,5 мільйона українців перехворіло на ГРВІ, грип та COVID-19. За тиждень з 4 по 10 грудня зареєстровано 155 539 випадків захворювання, із них 84 823 – серед дітей віком до 17 років.
- Більше ніж 200 тисяч доз “омікронспецифічної” вакцини проти COVID-19 доставлено в Україну для безоплатних щеплень.
Заходи, присвячені інавгурації обраного президента США Дональда Трампа, розпочнуться 18 січня з урочистого прийняття й салюту, включатимуть саму інавгурацію в понеділок та завершаться 21 січня національним молебнем.
Міністерство юстиції передбачає, що запуск усіх реєстрів після масштабної кібератаки вдасться здійснити до кінця січня. Про відновлення роботи державних реєстрів після масштабної кібератаки з боку РФ повідомив перший заступник міністра юстиції Микола Кучерявенко.
На 101 році життя померла звʼязкова Української Повстанської Армії Ангелина Паламар, яка була розвідницею періоду визвольних змагань українського народу у ХХ столітті.
Сенатор США Марко Рубіо, якого Дональд Трамп обрав на посаду державного секретаря, заявив, що для закінчення війни і Україна, і Росія мають піти на поступки.
Президент Росії Володимир Путін на майбутніх переговорах щодо України з Дональдом Трампом має намір вимагати радикального скорочення військової співпраці Києва з НАТО та “назавжди” відмови від планів стати членом блоку, інформують близькі до Кремля джерела.