Безугла в особистій переписці звинуватила Андрія Антоненка у вбивстві Шеремета

Джерело: Андрій Антоненко/Facebook

Український музикант та оборонець Андрій Антоненко повідомив, що народна депутатка Мар’яна Безугла написала йому в особисті повідомлення звинувачення у вбивстві білоруського журналіста Павла Шеремета.

Народна обраниця стверджує, що “покопалася по відомствам” та дійшла власного висновку стосовно справи про вбивство Шеремета.

Безугла назвала ситуацію “неоднозначною”, додавши, що за її інформацією засновник гурту Riffmaster виконував завдання СБУ, вважаючи це спецоперацією з “ліквідації дуже небезпечного російського шпигуна”.

На сторінці у Facebook Антоненко опублікував частину приватної переписки з нардепкою.

 

Новий викид чи напад затміння у пані Марʼяни….Так. Це написано мені особисто! В цілому: не Головкомом єдиним! Почесна компанія! – іронізує Антоненко, нагадавши, що Безугла лише нещодавно не припиняла нападки на Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.

Він також поцікавився у нардепки, чи вона справді вважає, що людину на відео, котра геть не збігається ні за комплекцією, ні за зростом, можна ототожнити з ним. Зауваживши, що можливо Безугла свідомо захищає тих, хто сфальшував справу.

Справа Шеремета

20 липня 2016 року, близько 8-ої ранку на перехресті вулиць Івана Франка та Богдана Хмельницького невідомі підірвали автівку опозиційного білоруського журналіста Павла Шеремета.

Павло Шеремет працював на телебаченні у Білорусі та Росії, у 1990-2000-х роках був завідувачем білоруського бюро, а також керівником відділу спеціальних інформаційних проектів ГРТ, потім – “Першого каналу”. Останні п’ять років жив у Києві, працював у виданні “Українська правда”, був ведучим на радіо “Вісті”. Також Шеремет був одним із засновників видання “Білоруський партизан”.

20 липня 2016 року у центрі Києва під машиною загиблого спрацював вибуховий пристрій. 10 березня 2017 року у мережі з’явився фільм-розслідування вбивства Павла Шеремета, де йдеться про те, що колишнього співробітника СБУ Ігоря Устименка помітили на відео з камер спостереження в ніч перед вбивством журналіста Павла Шеремета.

12 грудня 2019 року поліція затримала трьох підозрюваних у вбивстві журналіста Павла Шеремета. Антоненко, який тоді полишив музик, ставши на захист України у лавах спецпризначенців, оголосили підозру у грудні 2019 року та взяли під варту. Разом з ним у справі проходила дитяча лікарка Юлія Кузьменко, а також медсестра Яна Дугар. Слідчі у справі вважали, що їх особи схожі на зафіксовані камерами відеоспостереження.

Андрій Антоненко перебував під вартою довше за інших фігуранток справи – понад 500 днів. 30 квітня 2023 року Шевченківський районний суд Києва вперше змінив міру запобіжного заходу Антоненку на домашній арешт.

Нині усі підозрювані випущені з-під варти. Антоненко та Яна Дугар як поїхали на фронт. Кузьменко працює у лікарні, займається волонтерською діяльністю.

Читайте також: 7 років тому в Києві підірвали автівку журналіста Павла Шеремета: винуватці й досі не знайдені

Зауважимо, 11 січня Мар’яна Безугла написала заяву на вихід з провладної фракції та партії “Слуга народу”. Як наголосила нардепка, їй не потрібна “слабка” політична сила під час війни. До цього Комітет з питань регламенту у Верховній Раді України розглянув та підтримав постанову про відкликання народної депутатки Мар’яни Безуглої з посади заступниці голови Комітету з питань безпеки та оборони. Це сталося після її претензій до військового керівництва України та заяв про “відставку” Головнокомандувача ЗСУ, генерала Валерія Залужного.

Пані посол Канади в Україні опублікувала фото свого тату на знак підтримки жіночого руху спротиву на тимчасово окупованих територіях України.

Ввечері 11 травня президент Володимир Зеленський закликав до повного припинення вогню від завтра та повідомив, що чекатиме главу РФ Володимира Путіна у Туреччині у четвер особисто.

Президент США Дональд Трамп визнав, що глава Росії Володимир Путін не прагне укладати угоду про припинення вогню, водночас закликав Україну погодитися на зустріч у Туреччині з російським диктатором, щоб обговорити можливе завершення війни.

Франція консультується з партнерами щодо потенційної підтримки України військами, заявив президент Франції Емманюель Макрон, не уточнюючи, що може включати така присутність.

Посадовці Європейського Союзу ведуть переговори з адміністрацією Дональда Трампа про остаточне узгодження домовленності щодо 30-денного зупинення вогню в Україні. У разі відмови з боку глави РФ Володимира Путіна, планується запровадження нових санкцій, повідомили поінформовані джерела.