Білий дім планує передати Україні нову партію касетних боєприпасів – NYT
Джерело: The New York Times
За інформацією ЗМІ, вже найближчим часом адміністрація президента США Джо Байдена оголосить про надання Україні нової партії касетних боєприпасів.
Таку інформацію видання повідомили троє американських посадовців на умовах анонімності. За їх інформацією після двох місяців з моменту першого траншу та запевнення, що боєприпаси в американського війська не закінчаться, США готові передати ЗСУ більше касетних боєприпасів.
Один посадовець сказав, що зброя була ключовою для того, щоб допомогти Україні зберегти імпульс, який її війська нещодавно набрали на південному фронті проти російських військ.
Рішення президента Байдена цього літа відправити боєприпаси в Україну після прохань президента України Володимира Зеленського викликало широке засудження, і навіть деякі близькі американські союзники висловилися критично.
Деякі українські захисники заявили, що надані США касетні боєприпаси були потужним доповненням до низки зброї, яку Захід надіслав для контрнаступу, і необхідною заміною їхнім запасам 155-міліметрових артилерійських снарядів, що скорочуються.
“Вони суперефективні. Коли наші хлопці бачать, як ми використовуємо їх проти ворога, їхній дух підіймається”, — сказав один український морський піхотинець, який брав участь в успішному бою за Урожайне і назвався лише Сергієм.
Водночас інші українські військові більш виважені у своїх коментарях. Вони кажуть, що касетні боєприпаси використовуються здебільшого в ситуаціях, коли ворожа піхота на відкритій місцевості, і що вони в основному неефективні проти окопаних російських позицій.
Західні офіційні особи та експерти сходяться на думці, що касетні боєприпаси найбільш ефективні проти сил і транспортних колон, які розкидані на відкритій місцевості. Оскільки бомби залишають снаряди розкиданим способом, їх важко навести на точні цілі.
Зараз, за словами американських посадовців, вони використовувалися для завдання ударів по скупченнях російських військ, артилерійських системах, протиповітряній обороні, складах боєприпасів, радіолокаційних станціях і транспортних засобах.
Офіційні особи США не скажуть, скільки касетних боєприпасів було включено в першу партію із сотень тисяч, які є в наявності у Пентагону.
Як умову отримання касетних боєприпасів від Сполучених Штатів, Зеленський і високопосадовці української оборони пообіцяли не використовувати їх для атак по районах, де перебувають цивільні.
Водночас у РФ звинувачували Україну в обстрілі касетними боєприпасами не лише по російських військах, а й по районах з цивільним населенням.
Сполучені Штати відкинули такі заяви як дезінформацію. Однак на початку війни були докази того, що Україна іноді використовувала касетні боєприпаси в населених пунктах.
Зараз українські сили кажуть, що надходження американських касетних боєприпасів не тільки підвищило моральний дух, але й допомогло розбити російські оборонні позиції на півдні, продовжувати тиск на російські війська на сході та стримувати російські напади на північному сході.
Деякі експерти вказують на деякі конкретні битви, де, на їх думку, допомогли касетні боєприпаси. Одним із таких місць є невелике місто Куп’янськ Харківської області, де Україна використовувала їх більше для захисту, ніж для нападу.
- 6 вересня Державний секретар США Ентоні Блінкен під час анонсованого візиту до Києва оголосив про новий пакет допомоги Україні на понад один мільярд доларів.
До суду прокурори скерували обвинувальний акт стосовно російського музиканта, уродженця України за обвинуваченнями у колабораціонізмі, глорифікації ворога, публічних закликах до агресивної війни та зміни державних меж і устрою України, поєднаних з розпалюванням національної ворожнечі.
4 листопада глава Міноборони Рустем Умєров спільно з міністром національної оборони Литви Лаурінасом Кащюнасом підписали документ щодо співпраці у сфері оборонної промисловості, спрямований на посилення наших захисників на полі бою.
4 листопада Генеральний секретар НАТО Марк Рютте на спільній пресконференції з канцлером Німеччини Олафом Шольцем повідомив, що німецька оборонна компанія Rheinmetall добудовує вже другий завод в Україні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 4 листопада. З початку доби відбулося 226 бойових зіткнень, третина з яких — на Курахівському напрямку.
Представництво Тайваню в Литві підписало свій другий меморандум про взаєморозуміння з Литовським центральним агентством з управління проектами (CPMA) про надання додаткових 5 мільйонів доларів фінансування для сприяння відбудови України через уряд Литви.