Благодійний фонд «Охматдит» відмовився переказувати зібрані кошти на рахунок лікарні
Джерело:Володимир Жовнір, Євген Вембер
Благодійний фонд “Охматдит – здорове дитинство” відмовився переказувати гроші на рахунок лікарні. Про це повідомили як генеральний директор лікарні Володимир Жовнір, так і голова благодійного фонду.
Гроші збирали для ремонту лікарні саме на рахунки фонду. Він мав бути замовником тендеру на ремонт, однак у липні його скасували через скандал.
Генеральний директор лікарні Володимир Жовнір зазначив, що після цього комунікація між фондом і лікарнею погіршилася.
“Сьогодні дії фонду підтвердили, що ми з ними маємо зовсім різне бачення того, як лікарня має відновлюватись. Зранку ми дізнались, що БО “Благодійний фонд Охматдит – здорове дитинство” не планує переказувати кошти на рахунок НДСЛ “Охматдит”. Тобто станом на 16 серпня 2024 року 378 млн грн залишаються на рахунку в БО “Благодійний фонд Охматдит – здорове дитинство”, – повідомив Жовнір.
Він каже, що шокований такою поведінкою фонду і вимагає переказати зібрані гроші безпосередньо лікарні.
“Сьогодні лікарня розглядає імовірність розірвати правовідносини з фондом через те, що їхні дії є недобросовісними а також, імовірно, шахрайськими. Ми будемо рухатись у правовій площині щодо коштів, зібраних саме для лікарні”, – додав гендиректор лікарні.
Своєю чергою, фонд каже, що готовий оплатити відновлення лікарні, але досі не отримав жодних запитів.
“Фонд готовий оплатити будь-яку нагальну потребу лікарні: медичне обладнання чи відновлення будівель, пошкоджених внаслідок російської атаки. Та за весь час ми не отримали від лікарні “Охматдит” жодного листа про будь-яку подібну цільову потребу”.
Крім того, представники фонду стверджують, що на них тиснуть:
“Ми отримали лист від Національної поліції України про проведення досудового слідства та витребування копій документів. На нас тиснуть, щоб ми перерахували кошти на казначейські рахунки лікарні. Вже і зараз. (…) Якщо ми виконаємо вимогу МОЗ про передачу коштів, то грубо порушимо законодавство“, – йдеться у заяві голови благодійного фонду.
Удар по “Охматдиту”
Вранці 8 липня росіяни вкотре масовано атакували Україну 40 ракетами різного типу.
Зокрема внаслідок атаки ЗС РФ по дитячій лікарні “Охматдит” в Києві пошкоджено онкологічне відділення та токсикологічний корпус, де діти перебували на діалізі (штучно підтримували роботу нирок). Руйнувань зазнали реанімаційні та операційні.
Станом на ранок 9 липня на території київської дитячої лікарні “Охматдит” завершили аварійно-рятувальні роботи.
Відновлення лікарні
Міністерка економічного співробітництва і розвитку Німеччини Свенья Шульце заявила, що Німеччина виділяє Україні 10 мільйонів євро на відновлення київської лікарні “Охматдит”, яка постраждала від російської ракетної атаки 8 липня.
У Тайвані оголосили про допомогу київській дитячій лікарні “Охматдит” обсягом 200 тисяч доларів. Кошти скерують на закупівлю необхідних лікарні медичних матеріалів.
За 2 години 50 хвилин на потреби дитячої лікарні “Охматдит” українці зібрали 114 млн гривень. Кошти зібрані UNITED24 та monobank, а також українськими, міжнародними бізнесами, українцями та донорами з різних країн.
- Після розголосу щодо наміру залучити технічний нагляд за виконанням ремонту фасаду та внутрішнього опорядження будівлі, пошкодженої від ракетного обстрілу 8 липня, фонд “Охматдит” прокоментував тендер на 14 млн грн.
- Дитяча лікарня “Охматдит” частково відновила свою діяльність після російської ракетної атаки 8 липня.
- У Києві біля руїн “Охматдиту” провели реквієм за загиблими внаслідок російського удару по лікарні.
- Станом на 10 липня спеціалісти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України проаналізували понад 30 частин та уламків ракети, якою російські війська вдарили по Національній дитячій спеціалізованій лікарні “Охматдит”.
На так звану “тисячу Зеленського” для всіх українців цього року витратять 5 мільярдів гривень. У 2025 році на програму планують виділити 10 мільярдів гривень.
Швеція профінансує виробництво українських далекобійних дронів за “данською моделлю”. Міністр оборони Швеції Пол Йонсон заявив, що країна незабаром виділить “значні кошти” для серійного виготовлення українських далекобійних ракет та безпілотників.
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що не виконуватиме ордер Міжнародного кримінального суду щодо арешту прем’єр-міністра Ізраїля Біньяміна Нетаньягу та запросив його з візитом.
У ніч на 16 та вранці 17 листопада російські обстріли пошкодили чотири важливі для ядерної безпеки електричні підстанції в Україні.
Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко попередив, що внаслідок зловживання антибіотиками через 10 років трансплантації в Україні можуть припинитися, а пневмонія стане невиліковною.