Блінкен співпрацюватиме з главою МЗС Китаю, щоб приборкати напруженість на Близькому Сході
Джерело: Reuters
24 жовтня Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив у Раді Безпеки ООН, що він співпрацюватиме з першим дипломатом Китаю Ван І, щоб запобігти поширенню конфлікту на Близькому Сході.
Блінкен закликав раду з 15 членів допомогти стримати конфлікт на тлі різкого зростання напруженості після нападу палестинського бойового угруповання ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня.
Члени цієї ради, і постійні члени, зокрема, несуть особливу відповідальність за запобігання поширенню цього конфлікту, — зазначив він, попередивши Іран та його ставлеників у регіоні не відкривати нові фронти у війні. — Я з нетерпінням чекаю продовження співпраці з моїм колегою з Китайської Народної Республіки, коли він відвідає Вашингтон цього тижня.
Ван має намір прибути до Сполучених Штатів 26 жовтня для переговорів з Блінкеном і радником президента Джо Байдена з національної безпеки Джейком Салліваном.
Представники США також хочуть, щоб Пекін використав свій вплив на Іран та інші країни Близького Сходу, аби допомогти запобігти поширенню конфлікту.
Бомбардування Ізраїлем і облога Гази у відповідь на атаки ХАМАСу викликали гнів у країнах з більшістю мусульман, і Вашингтон побоюється, що неминучий наземний наступ може спровокувати ширший конфлікт.
Китай, своєю чергою, постійно закликає до стриманості та припинення вогню у регіоні.
Раніше у Китаї висловили сподівання, що Сполучені Штати “зроблять більше кроків”, які сприятимуть китайсько-американському діалогу.
Зауважимо, посол Китаю в Сполучених Штатах Се Фен зазначив, що адміністрація Байдена може допомогти відновити напружені відносини, почавши з “практичних” кроків, зокрема таких як відновлення укладеного десятиліттями пакту про наукову співпрацю.
- Дипломати Південної Кореї, Китаю та Японії домовилися, що лідери їхніх країн зустрінуться у “якнайшвидший зручний час”.
- Рішуча підтримка Вашингтоном Ізраїлю в боротьбі проти ХАМАС контрастує із зусиллями Росії та Китаю, які підтримують боротьбу Палестини.
- Американські та ізраїльські офіційні особи розглядають майбутнє сектора Гази після вигнання угруповання ХАМАС. Серед планів – потенційне створення тимчасово уряду за підтримки ООН та за участю арабських урядів.
- Відомо, що бойовики ХАМАС, які здійснили несподіваний напад 7 жовтня на Ізраїль, були під впливом каптагону – синтетичного стимулятора амфетамінного ряду, який таємно вироблявся в Південній Європі.
- США наклали вето на резолюцію Ради Безпеки ООН щодо заклику припинення вогню між Ізраїлем і Сектором Газа.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте здійснить дводенний візит до Вашингтона, де зустрінеться з президентом США Дональдом Трампом, держсекретарем Марко Рубіо, міністром оборони Пітом Гегсетом, та членами Конгресу.
Сербія віддана стратегічному партнерству зі США та має намір розвивати співпрацю з Вашингтоном у всіх сферах — від енергетики до штучного інтелекту, повідомив президент країни Александар Вучич за результатами зустрічі з представником Державного департаменту США з питань Європи Бренданом Ханраханом.
Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.
Під час Саміту щодо майбутнього Нової Каледонії було підписано проект угоди, згідно з якою Франція закріпить у конституції новий статус архіпелагу, визнавши державою у своєму складі.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.