Bloomberg: Демократи готові підтримати пакет Джонсона щодо допомоги Україні

Джерело: Bloomberg

Демократи у Палаті представників Конгресу США готові підтримати пакет допомоги Україні на понад 60 млрд доларів від спікера Майка Джонсона. Очікується, що документ розглянуть у суботу, 20 квітня.

Очікується, що в суботу Палата проведе низку голосувань щодо пакету допомоги, а Сенат прийме його на розгляд наступного тижня. План значною мірою відображає пакет іноземної допомоги на суму 95 мільярдів доларів, ухвалений Сенатом у лютому, водночас близько 10 мільярдів доларів економічної допомоги Україні конвертовано в позику.

Як зауважив лідер демократів у Палаті представників Хакім Джеффріс, представники зроблять все необхідне для виведення законопроєкту про національну безпеку на фінішну пряму.

 Це не пакет іноземної допомоги Джонсона. Це пакет зовнішньої допомоги США з погляду задоволення потреб нашої національної безпеки, — зазначив Джеффріс.

Адміністрація Байдена готується надати допомогу Україні, щойно Конгрес ухвалить законопроєкт, а президент підпише його як закон.

Спікеру знадобляться голоси демократів для ухвалення проєкту після того, як радикальні республіканці в Палаті представників заявили, що голосуватимуть проти процедурних заходів.

Також демократи можуть допомогти Джонсону зберегти посаду, що перебуває під загрозою через його рішення винести на голосування пакет допомоги Україні, не прив’язуючи його до положень про безпеку кордонів США.

Своєю чергою, Джонсон назвав себе “спікером воєнного часу”, і зазначив, що готовий ризикнути своєю роботою, щоб допомогти Україні зупинити російську агресію.

Моя філософія полягає в тому, що ви робите правильні речі та дозволяєте фішкам падати куди заманеться. Я республіканець часів Рейгана. Я вірю в мир через силу, – наголосив він.

Раніше Голова комітету з розвідки Палати представників, республіканець Майк Тернер висловив переконання, що Конгрес проголосує стосовно пакету допомоги Україні вже протягом тижня. Також він спрогнозував, що законопроєкт схвалять більшістю.

Також сенаторка США від Республіканської партії Джоні Ернст зауважила, що для ухвалення допомоги Україні законодавці прагнуть переконатися, що кошти скеровують саме на озброєння. Ернст наголосила на необхідності переконатися, що “кожен долар підзвітний”, адже традиційно населення у США хвилює питання корупції.

Ми повідомляли, що Майк Джонсон пообіцяв винести допомогу Україні на голосування в Палаті невдовзі після того, як Конгрес повернеться з великодніх канікул, найближчими днями. Водночас, який вигляд матиме законопроєкт – і хто його підтримає – залишається невизначеним через розбіжності між республіканцями та демократами щодо допомоги Києву, та пов’язаної допомоги Ізраїлю.

У лютому Сенат ухвалив пакет допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню на 95 мільярдів доларів за підтримки обох партій. Джонсон чинив опір закликам представників обох партій просто винести сенатський законопроєкт на голосування в Палаті представників, заявивши, що його палата виступить зі своїм власним законопроектом, який додасть “деякі важливі нововведення”, не включені у версію Сенату.

Зауважимо, 13 лютого у Сенаті США підтримали пакет допомоги Україні на понад 60 млрд доларів. Водночас Майк Джонсон розкритикував його, зазначивши, що може не поставити такий проєкт закону на голосування, оскільки з нього вивели питання щодо безпеки кордонів США, і попередив, що може не поставити його на голосування.

Спікер Палати представників Майк Джонсон заявив, що Конгрес перейде до розгляду допомоги Україні після розв’язання питання бюджету.

Надвечір 28 березня президент Володимир Зеленський повідомив, що провів розмову зі спікером Палати представників Конгресу США Майком Джонсоном, під час якої закликав його провести голосування за схвалення військової допомоги США Україні.

17 квітня Майк Джонсон запевнив, що дотримується свого плану щодо винесення низки законопроєктів про іноземну допомогу, включно з фінансуванням для України, після значного тиску з боку деяких законодавців-консерваторів. У зверненні до членів Палати Джонсон зазначив, що голосування відбудеться цієї суботи ввечері.

18 квітня директор ЦРУ Білл Бернс попередив, якщо США не погодять виділення більше військової підтримки, Україна може “програти” війну проти Росії ще до кінця року.

У Центрі національного спротиву повідомили, що на тимчасово окупованих територіях росіяни продовжують спонукати українських дітей робити доноси.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 24 грудня. Загалом від початку цієї доби відбулося 248 бойових зіткнень.

24 грудня керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко заявив, що інформація про зниження мобілізаційного віку, існування якихось законопроектів, є брехнею.

Речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук заявив, що внаслідок затоплення російських танкерів у Чорному морі в місцях зимівлі дельфінів ссавці почали викидатися на чорноморське узбережжя.

Повітряно-космічні сили РФ отримали чергові партії бомбардувальників Су-34 і винищувачів Су-57. Ці постачання, найімовірніше, стали останніми у 2024 році.