Bloomberg: Україна вимагатиме від США більше інвестицій у новій угоді щодо корисних копалин

Джерело: Bloomberg

Україна проситиме внести зміни до нової угоди про корисні копалини, запропонованої президентом США Дональдом Трампом, вимагаючи збільшення обсягу американських інвестицій.

Про це пише Bloomberg з посиланням на власні джерела.

Проєкт пропозиції, з яким ознайомилися журналісти, передбачає надання Вашингтону контролю над ключовими майбутніми інвестиціями в інфраструктуру та корисні копалини України. При цьому угода не містить жодних часових обмежень.

Київ занепокоєний, що угода може не лише завадити його прагненню вступити до Європейського Союзу, а й зобов’яже відшкодувати всю військову та економічну допомогу США, надану від початку війни, зазначає співрозмовник журналістів.

28 березня українські посадовці провели відеодзвінок з американськими колегами, щоб отримати роз’яснення щодо майже 60-сторінкового проєкту угоди.

За словами співрозмовника видання, американці не заперечували проти занепокоєння Києва, зокрема щодо можливого конфлікту між пропозицією та цілями України щодо членства в ЄС. Це свідчить про те, що Вашингтон може бути готовий до обговорення змін, повідомляє джерело.

“Сполучені Штати залишаються відданими швидкому укладенню цієї життєво важливої ​​угоди та забезпеченню тривалого миру як для України, так і для Росії”, – зазначив співрозмовник.

Триває 1133-тя доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 916 тисяч осіб.

Після того, як президент США Дональд Трамп сказав, що “злий” на свого російського колегу Володимира Путіна, Кремль виступив з заявою про те, що спільно зі Штатами намагається досягти припинення війни проти України.

1 квітня відзначають День сміху та Міжнародний день птахів (День орнітолога). Християни сьогодні вшановують преподобну Марію Єгипетську.

За даними синоптиків у вівторок, 1 квітня, в Україні очікується хмарна погода з дощами.

Компанія SpaceX Ілона Маска звернулася до уряду США з проханням звільнити від мит два види виробничого обладнання, котрі імпортуються з Китаю для виготовлення терміналів супутникового інтернету Starlink.