Близько 100 тисяч протестувальників вийшли на пропалестинський марш в Лондоні

Джерело: Reuters

Близько 100 000 людей приєдналися до пропалестинської демонстрації в центрі Лондона в суботу, 21 жовтня, маршируючи британською столицею з вимогою негайного припинення вогню в Газі.

Скандуючи “Вільна Палестина”, тримаючи банери та розмахуючи палестинськими прапорами, протестувальники пройшли Лондоном.

За оцінками поліції, у демонстрації “Національний марш за Палестину”, організованій Кампанією солідарності Палестини, взяли участь 100 000 осіб.

“Як палестинка, яка хотіла б одного разу повернутися додому, як палестинка, у якої є брати і сестри в Газі та сім’я, я б хотіла, щоб ми могли зробити більше, але протест — це те, що ми можемо зробити зараз”, — сказала одна жінка, яка відмовилася назвати своє ім’я.

Багато скандувань і банерів містили різкі антиізраїльські гасла, а один протестувальник тримав банер із зображеннями прем’єр-міністра Великої Британії Ріші Сунака, президента США Джо Байдена та прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху з написом “Розшукуються за воєнні злочини”.

Перед початком маршу поліція попереджала, що будь-хто, хто підтримує ХАМАС буде заарештований, і будь-який випадок злочину на ґрунті ненависті не допускатиметься.

Акція протесту виглядала мирною, і жодних повідомлень про арешти не надходило.

Дані, опубліковані в п’ятницю, показали, що цього місяця кількість антисемітських злочинів зросла на 1353% порівняно з тим же періодом минулого року, а ісламофобські злочини зросли на 140%.

  • За даними Міністерства охорони здоров’я Палестини, кількість загиблих зросла до 4 385 осіб, а кількість поранених становить 13 651 особа.
  • Американські та ізраїльські офіційні особи розглядають майбутнє сектора Гази після вигнання угруповання ХАМАС. Серед планів – потенційне створення тимчасово уряду за підтримки ООН та за участю арабських урядів.
  • Відомо, що бойовики ХАМАС, які здійснили несподіваний напад 7 жовтня на Ізраїль, були під впливом каптагону – синтетичного стимулятора амфетамінного ряду, який таємно вироблявся в Південній Європі.
  • США наклали вето на резолюцію Ради Безпеки ООН щодо заклику припинення вогню між Ізраїлем і Сектором Газа. Автором резолюції була Бразилія, яка засуджувала будь-яке насильство проти мирного населення обох сторін.

5 лютого президент США Дональд Трамп підписав раніше анонсований указ про заборону трансгендерним спортсменам брати участь у спортивних змаганнях серед дівчат і жінок.

Індія та Туреччина, котрі є найбільшими імпортерами російського вугілля після Китаю, різко скоротили його закупівлі у 2024 році. Згідно з інформацією Центру цінових індексів, постачання в Індію знизились на 37% порівняно з попереднім роком і становили 25 млн тонн, тоді як експорт до Туреччини зменшився ще більше — на 39%, до 14 млн тонн.

5 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони, запровадивши санкції проти капітанів танкерів російського тіньового флоту. 

Туреччина провела третє випробування балістичної ракети Tayfun на узбережжі Чорного моря. Тест відбувся успішно. Ракеті вдалося подолати 500 км і вразити малорозмірну мішень в морській акваторії. 

Російські війська пізно ввечері 5 лютого здійснили обстріл Харкова. За попередніми даними, ворог вдарив безпілотником по ринку у Київському районі міста.