Близько третини українців вважають, що телемарафон втратив свою актуальність

Джерело: опитування, яке провів Фонд “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разумкова на замовлення громадського руху “Чесно”

Близько 30% українців вважають, що єдиний телемарафон втратив свою актуальність. Приблизно 20% респондентів ставляться до “Єдиних новин” нейтрально, тоді як інші 20% громадян вважають, що телемарафон в Україні досі залишається актуальним.

Минулого року у Верховній Раді велись обговорення щодо доцільності фінансування телемарафону з державного бюджету. Попри це, кошти  виділено, та “Єдині новини” продовжують мовлення у 2024 році.

Соціологічне дослідження, проведене громадським рухом у грудні 2023 року, показало зменшення аудиторії телемарафону та зростання негативного ставлення українців до цього формату. Тому доцільність проєкту стала предметом сумнівів.

Відповіді українців на тезу про втрату актуальності форматои телемарафону розподілилися наступним чином:

  • 29,4% – повністю погоджуються;
  • 13,5% – скоріше погоджуються;
  • 19,8% – і так, і ні;
  • 11,6% – радше не згодні;
  • 10,4% – зовсім не погоджуються;
  • 15,3% – складно відповісти.

Дослідження відбулося з 8 по 15 грудня 2023 року, охопивши 2019 осіб віком від 18 років на територіях, підконтрольних уряду України та без бойових дій. Метод опитування – face-to-face, а теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Після нічної атаки Росії на Україну міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що тиск має бути спрямований на Москву, а не на Київ.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія нібито готова до укладення мирної угоди, і тепер, за його словами, черга за Україною.

Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.

Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.

З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.