Близько третини українців вважають, що телемарафон втратив свою актуальність
Джерело: опитування, яке провів Фонд “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разумкова на замовлення громадського руху “Чесно”
Близько 30% українців вважають, що єдиний телемарафон втратив свою актуальність. Приблизно 20% респондентів ставляться до “Єдиних новин” нейтрально, тоді як інші 20% громадян вважають, що телемарафон в Україні досі залишається актуальним.
Минулого року у Верховній Раді велись обговорення щодо доцільності фінансування телемарафону з державного бюджету. Попри це, кошти виділено, та “Єдині новини” продовжують мовлення у 2024 році.
Соціологічне дослідження, проведене громадським рухом у грудні 2023 року, показало зменшення аудиторії телемарафону та зростання негативного ставлення українців до цього формату. Тому доцільність проєкту стала предметом сумнівів.
Відповіді українців на тезу про втрату актуальності форматои телемарафону розподілилися наступним чином:
- 29,4% – повністю погоджуються;
- 13,5% – скоріше погоджуються;
- 19,8% – і так, і ні;
- 11,6% – радше не згодні;
- 10,4% – зовсім не погоджуються;
- 15,3% – складно відповісти.
Дослідження відбулося з 8 по 15 грудня 2023 року, охопивши 2019 осіб віком від 18 років на територіях, підконтрольних уряду України та без бойових дій. Метод опитування – face-to-face, а теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
- Українські телеканали нині мають намір розглянути можливість зміни формату загальнонаціонального марафону “Єдині новини”, поінформував тимчасовий виконувач обов’язків міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.
- Увечері 31 грудня 2023 року у межах національного телемарафону розповіли про передбачення Ванги на 2024 рік. З початку повномасштабного вторгнення функціонування марафону, створеного для достовірного інформування населення, коштував платникам податків 1,12 млрд.
- 21 грудня голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин повідомив, що має намір звернутися з запитами до Рахункової та Аудиторської палат стосовно ефективності використання коштів, котрі виділили з бюджету на телемарафон “Єдині новини UA разом”.
- Радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк зазначив, що не бачить підстав для припинення телевізійного марафону “Єдині новини”, оскільки він створювався для транслювання повномасштабного вторгнення Росії, яке ще не припинилося.
- Очільник комітету Верховної Ради з питань свободи слова, нардеп Ярослав Юрчишин заявив, що не ініціюватиме закриття єдиного телемарафону. Водночас він вважає, що телемарафон може “не пережити” наступний рік, якщо не стане якіснішим.
Країни Балтії висловили занепокоєння щодо можливих наслідків перемир’я в Україні, вважаючи, що це призведе до зростання загрози з боку Росії. Міністри оборони Естонії та Литви заявили, що Москва використає паузу у війні для перекидання військ на північно-східний фланг НАТО та активного переозброєння.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 30 березня. Від початку цієї доби відбулося 147 бойових зіткнень.
У Військово-морських силах ЗСУ спростували інформацію The New York Times стосовно надання американцями координат та потребу погоджувати удар по крейсеру “Москва” зі США.
У МЗС запевнили, що рівень сумісності зовнішньої політики України з політиками ЄС досяг безпрецедентно високих показників. Це стало результатом завершення скринінгу законодавства за переговорним розділом 31 “Зовнішня політика та політика безпеки та оборони”.
Президент Фінляндії Александр Стубб пропонує встановити термін для зупинення вогню у війні в Україні. Зокрема він обговорив із главою США Дональдом Трампом початок перемир’я 20 квітня.