Boeing погодилася визнати провину у справі про дві катастрофи, де загинуло понад 300 осіб
Джерело: BBC
Американська компанія Boeing погодилася визнати провину у кримінальній справі щодо двох катастроф літаків 737 Max, у яких загинули 346 осіб.
У Мінюсті США заявили, що виробник літаків погодився сплатити штраф у розмірі 243,6 мільйона доларів. Тепер цю угоду має затвердити суддя.
Як пояснили у виданні, визнаючи свою провину Boeing уникне кримінального судового процесу, на чому наполягали сім’ї загиблих.
Своєю чергою, родини загиблих розкритикували угоду, заявивши, що вона дасть Boeing змогу уникнути повної відповідальності за смерті їхніх рідних.
У 2021 році американська прокуратура звинуватила компанію Boeing у введенні в оману Федерального управління цивільної авіації США (FAA) щодо своєї системи управління польотом, яка призвела до обох катастроф.
Правоохоронці погодилися не переслідувати Boeing, якщо компанія сплатить штраф і успішно завершить трирічний період посиленого моніторингу та звітності.
Проте в січні 2024 року, незадовго до завершення дії цього періоду, у літака Boeing авіакомпанії Alaska Airlines відірвало дверну панель незабаром після зльоту, літак був вимушений сісти.
У травні Міністерство юстиції заявило, що виявило порушення умов угоди з боку Boeing, що відкривало можливість для проведення повноцінного судового процесу. Однак у компанії вирішили піти на угоду зі слідством.
- Колишній менеджер з контролю якості Boeing стверджує, що протягом багатьох років працівники заводу регулярно забирали непридатні для польотів деталі з внутрішнього складу металобрухту і повторно використовували їх на складальних лініях.
Глобальна ініціатива United24, яка була започаткована в травні 2022 року для підтримки України, загалом залучила понад $1 млрд благодійних внесків.
Колишню українську спортсменку з Криму заочно засудили до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Її визнали винною у пособництві державі-агресору.
Велика Британія не розглядає можливість запровадження відповідних мит у відповідь на рішення США щодо оподаткування імпорту сталі та алюмінію. Міністр фінансів Рейчел Рівз заявила, що британський уряд сподівається досягти домовленості з Вашингтоном, щоб уникнути цих тарифів.
Лідери Європейського Союзу пообіцяли вжити заходів у відповідь на запровадження президентом США Дональдом Трампом 25% мит на сталь та алюміній зі всього світу.
Україна розвиватиме прикордонну інфраструктуру та логістику. Зокрема до 2023 року планується оновити 29 наявних і збудувати 17 нових пунктів пропуску.