Боронячи Україну загинув доброволець з Фінляндії

Джерело: Yle

Доброволець з Фінляндії, котрий боронив Україну від російського вторгнення у лавах ЗСУ, загинув на фронті в Україні.

Як поінформували в Асоціації учасників бойових дій Фінляндії, громадянин Фінляндії загинув у середині липня на північ від тимчасово окупованого Донецька. Загибель підтвердила фінська влада.

Повідомляється, що оборонець став четвертим добровольцем із Фінляндії, котрий загинув за Україну.

Раніше ми повідомили, що громадянин Грузії Бондо Гагнідзе загинув у Луганській області, боронячи Україну від російських загарбників. Про це повідомив його друг Вано Надірадзе, який також бере участь у бойових діях на стороні України.

У CNN зазначили, що Україна поповнює свої лави добровольцями, утім дехто з них змушений покинути поле бою через “неочікувано жорстокий” перебіг війни.

Як розповіли у виданні, попри те, що до Інтернаціонального легіону вступають все більше добровольців, Україна все ж зіштовхується з нестачею військових. Зокрема українські посадовці публічно визнають, що ухилення від військової служби та дотримання правил мобілізації залишається проблемою.

Також стало відомо, що до лав Інтернаціонального легіону ЗСУ приєдналися кілька сотень ветеранів армії Колумбії – другої найбільшої армії в Південній Америці.

У Центрі нацспротиву заявили, що Кремль намагається закріпити контроль над тимчасово окупованими територіями, попри спротив місцевого населення.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус застеріг від припинення військової допомоги Україні для протистояння повномасштабного російського вторгнення.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 26 січня. З початку доби відбулося 153 бойових зіткнення, майже половина з яких — на Покровському напрямку.

26 січня президент Володимир Зеленський повідомив, що легендарний військовий Михайло Драпатий відтепер відповідатиме за Харківський та Донецький напрямки: він очолив ОСУВ “Хортиця”.

НАТО почало надавати оборонній промисловості деякі суворо засекречені цільові показники. Відповідні дані визначають, яке саме озброєння та обладнання потрібно виробляти країнам-членам альянсу.