Боррель пропонує використати 90% доходів від заморожених активів РФ на зброю для України
Джерело: Reuters
Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель у вівторок, 19 березня, заявив, що запропонує ЄС використовувати 90% доходів від заморожених російських активів для закупівлі зброї для України через Європейський фонд миру.
Читайте також: Юристи запевнили, що конфіскація заморожених активів РФ не суперечить міжнародному праву
Боррель заявив журналістам у Брюсселі, що запропонує перерахувати решту 10% до бюджету ЄС і використати їх для підвищення потужності української оборонної промисловості.
Він сказав, що подасть пропозицію країнам-членам ЄС у середу, напередодні саміту лідерів ЄС.
“Конкретну пропозицію буде внесено завтра. Це повинні погодити країни-члени”, – сказав він.
Боррель наголосив, що пропозиція полягала в тому, щоб використовувати прибуток від активів, які знаходяться в Європі, а не самі активи. За його словами, це може приносити близько 3 мільярдів євро щорічно.
- Західним країнам слід сміливіше конфіскувати російські активи, які вони заморозили після повномасштабного вторгнення РФ в Україну в 2022 році, заявив прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак.
- За інформацією ЗМІ, країни-члени G7 наблизились до рішення щодо конфіскації заморожених російських активів на користь України.
- 12 грудня Європейська комісія затвердила пропозицію стосовно законодавчого акта щодо використання доходів заморожених російських активів для відновлення України.
- Західні країни заморозили російські суверенні активи на суму 300 мільярдів доларів.
21 листопада Велика Британія спільно з Європейським Союзом попередили про ескалацію та вихід війни РФ проти України на інший рівень, коментуючи ймовірне використання Росією міжконтинентальної балістичної ракети “Рубіж”.
Розвідувальні служби Великої Британії вивчають інформацію, що Росія могла застосувати міжконтинентальні балістичні ракети (МБР) під час атаки на Дніпро. Цю інформацію надали українські військові, проте її ще не підтверджено.
21 листопада Україна відзначає як День Гідности та Свободи, згадуючи дві доленосні події. Цього дня розбіжністю у 9 років розпочалися Помаранчева революція та Революція Гідности.
У бюджет заклали 190 млн гривень на збереження репродуктивних клітин військовослужбовців.
Лінія фронту в Україні “менш стабільна, ніж будь-коли з перших днів повномасштабного вторгнення”, заявив міністр оборони Великої Британії Джон Хілі.