Британська організація Mines Advisory Group допоможе Україні з розмінуванням енергооб’єктів

Джерело: Міністерство енергетики України

Міністерство енергетики України і філія британської неурядової організації The Mines Advisory Group домовилися про співпрацю для розмінування енергетичних об’єктів і їх прилеглих територій.

Відповідний меморандум у присутності міністра енергетики України Германа Галущенка і державного секретаря з енергетичної безпеки та Net Zero Великої Британії Гранта Шаппса підписали заступник міністра енергетики Ярослав Демченков та директор Філії MAG Джон Канліфф.

Очільники профільних міністерств відзначили вагоме значення підписаного меморандуму для гуманітарних цілей і відновлення енергопостачання українським споживачам.

Меморандум передбачає співпрацю у створенні умов для безпечної відбудови української критичної енергетичної інфраструктури шляхом очищення споруд енергетичних об’єктів, їх майданчиків, прилеглих територій від вибухонебезпечних предметів, їх частин, які становлять загрозу для життя і здоров’я людей, та належного безпечного функціонування енергетичних об’єктів.

Також передбачається, що MAG надасть технічну допомогу та консультативну підтримку для: успішного проведення заходів з інформування про мінну небезпеку; технічного та нетехнічного обстеження й розмінування територій; сприяння створенню безпечного середовища для соціально-економічного розвитку регіонів, які постраждали внаслідок бойових дій.

“Путін жорстоко атакував українські енергетичні об’єкти, проте українці продовжують демонструвати неймовірну стійкість та винахідливість, відновлюючи цю життєво важливу інфраструктуру. Велика частина ремонтних робіт стане можливою лише після розмінування, при цьому Сполучене Королівство і надалі буде підтримувати народ України, який захищається від російської агресії та відновлює свою країну”, – зазначив Грант Шаппс.

У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.

Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.

Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.

Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.

22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.