Британські розвідники прокоментували збиття російського ТУ-22М3
Джерело: міноборони Великої Британії
Британські розвідники зреагували на збиття Україною російського бомбардувальника ТУ-22М3 та назвали кількість втрачених РФ літаків за час повномасштабної війни.
Розвідники зауважили, що вранці 19 квітня РФ завдавала ракетних ударів по півдню України з бомбардувальників ТУ-22М3.
Трохи згодом у Повітряних силах повідомили, що один з цих російських літаків було збито над територією РФ спільно з ГУР МОУ.
Російське міноборони підтвердило факт падіння літака, однак ворог наголошує, що причина падіння бомбардувальника – технічна несправність. Інформацію про те, що літак було збито Україною, міноборони РФ не визнало.
Своєю чергою у британській розвідці вважають, що заява України про збиття російського ТУ-22М3 ракетою С-200, майже напевне, правдива.
Розвідники нагадали, що аналогічну систему Україна використовувала для збиття російського літака А-50 23 лютого 2024 року.
“Це вперше українська система ППО збила російський бомбардувальник. Вірогідно, що станом на сьогодні Росія втратила щонайменше 100 своїх бойових літаків”, – резюмували фахівці.
- За більш ніж два роки повномасштабної війни проти України Росія втратила близько 10% своїх літаків, повідомив верховний командувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі Крістофер Каволі.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 травня щодо російського вторгнення. Загалом, від початку цієї доби вже відбулося 111 бойових зіткнень.
11 травня у низці міст Німеччини відбулися мітинги за заборону ультраправої партії “Альтернатива для Німеччини”. Як повідомили організатори акцій, всього відбулося понад 50 демонстрацій під загальним гаслом “Більше жодних відмовок – заборона АдН зараз!”.
11 травня прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск повідомив, що масштабна пожежа, яка майже повністю знищила торговий центр Marywilska у Варшаві в травні 2024 року, була результатом підпалу, організованого російськими спецслужбами.
11 травня високопосадовці США повідомили про “значний прогрес” після дводенних торговельних переговорів із Китаєм у Женеві, натякаючи на досягнення угоди, яка може мати суттєві наслідки для глобальної економіки.
11 травня заступник міністра закордонних справ Угорщини Левенте Мадяр поінформував, що переговори з українською делегацією стосовно питання національних меншин відтермінували через затримання угорських шпигунів.