«Було залучено щонайменше 30 осіб»: Денис Бігус розповів про деталі стеження за Bihus.Info

Джерело: Bihus.Info/ YouTube

Керівник проєкту Bihus.Info Денис Бігус розповів деталі спецоперації зі стеження за його командою та журналістами.

Денис Бігус розповів, що для стеження за командою проєкту Bihus.Info було залучено щонайменше 30 осіб. За його словами, камери, ймовірно, були встановлені у всіх готельних номерах співробітників і навіть у сауні.

“До стеження за командою Bihus.Info було задіяно щонайменше 30 людей на території комплексу “Українське село” під Києвом. Про це ми дізнались після поїздки до комплексу і аналізу інформації від співробітників. Виявилось, що ситуація ще мерзенніша, ніж здавалось: камери, ймовірно, були встановлені у всіх готельних номерах співробітників і навіть у сауні. Одна особа бронювала усі номери співробітників за день до заїзду та відразу ж після нашого від’їзду”, – розповів Бігус.

Також він зазначив, що десь 20 грудня, за тиждень до того, як команда проєкту приїхала до етнографічного комплексу “Українське село”, туди навідався “дивний персонаж”. Він розпитував у персонал комплексу, де розташовані колонки, ялинка. Цей чоловік забронював на 26 грудня (день до заїзду команди Bihus.Info) ті ж самі номери, котрі на 27 грудня забронювали журналісти, а також сауну.

“26 грудня адміністрація закладу спостерігає найдивніший корпоратив “офісних співробітників” просто ever (“офісними співробітниками” себе називають оці гості): компанія похмурих хмирів на 30 людей сидить в ресторані, замовкає кожен раз, коли заходить офіціант…”, – розповів Денис Бігус.

Також він припускає, що саме ці “гості” встановили камери у готельних номерах, куди наступного дня заїхала команда журналістів, а також і в сауні.

“Мої (журналісти Bihus.Info – ред.) нині згадали, що бачили в кімнатах девайси, такі коробочки, схожі на пожежну сигналізацію. А позавчора (17 січня – ред.), коли ми пройшлись по номерах, – все, девайсів не виявилось”, – зазначив Денис Бігус.

Як припускає Денис Бігус, 27 грудня, у день заїзду журналістів, на території етнографічного комплексу “Українське село” залишилась певна невелика група так званих “офісних співробітників”, яка могла вести зйомку команди Bihus.Info.

Зранку 28 грудня журналісти виїхали з комплексу для відпочинку, а до адміністрації “Українського села” звернувся якийсь чоловік, який забронював ті самі номери і сауну, де перебували члени команди Bihus.Info.

Одначе, частину номерів, яка цікавила цього чоловіка, вже було заброньовано, тож люди, які, ймовірно, мали на меті забрати раніше встановлені камери відеоспостереження, змогли потрапити на деякі локації лише через чотири дні.

Відтак, всі ці чотири дні ці особи фільмували і в номерах, і в сауні, життя інших людей, які про це навіть не здогадувалися.

 “Чотири дні ці довбо*оби фільмували життя абсолютно сторонніх людей”, – зазначив Денис Бігус.

Наприкінці відео Денис Бігус подякував всім, хто підтримав його та команду Bihus.Info, зокрема й президенту України Володимиру Зеленському, який заявив про неприпустимість тиску на медіа.

У Лівії розпочалися жорсткі бої між збройними угрупованнями з Місрати та Тріполі. На вулиці міста вивели бронетехніку та танки. Загострення почалося після вбивства польового командира Абдула Гані аль-Кіклі (Геніва). Міністерство внутрішніх справ закликало цивільних залишатися вдома.

Попри західні санкції, Російська Федерація продовжує отримувати імпортну будівельну і важку техніку — бульдозери, екскаватори, грейдери, трактори, крани й ратраки. Цього разу постачання здійснюються через територію Грузії.

Як свідчать результати дослідження ринку праці, проведеного спільно швейцарською організацією Helvetas Swiss Intercooperation, Державною службою зайнятості та Федерацією роботодавців України, до рейтингу найбільш потрібних серед роботодавців в Україні потрапили переважно робітничі професії.

12 травня суд у Лондоні засудив майже до 11 років позбавлення волі лідера російського шпигунського угруповання у Великій Британії, яке здійснювало стеження для Кремля.

У підвалі Верховного суду Аргентини виявили 83 коробки, котрі містили нацистські листівки, фотографії та пропагандистські матеріали. До опису та дослідження знайдених матеріалів залучили фахівців Музею Голокосту в Буенос-Айресі.