«Було залучено щонайменше 30 осіб»: Денис Бігус розповів про деталі стеження за Bihus.Info
Джерело: Bihus.Info/ YouTube
Керівник проєкту Bihus.Info Денис Бігус розповів деталі спецоперації зі стеження за його командою та журналістами.
Денис Бігус розповів, що для стеження за командою проєкту Bihus.Info було залучено щонайменше 30 осіб. За його словами, камери, ймовірно, були встановлені у всіх готельних номерах співробітників і навіть у сауні.
“До стеження за командою Bihus.Info було задіяно щонайменше 30 людей на території комплексу “Українське село” під Києвом. Про це ми дізнались після поїздки до комплексу і аналізу інформації від співробітників. Виявилось, що ситуація ще мерзенніша, ніж здавалось: камери, ймовірно, були встановлені у всіх готельних номерах співробітників і навіть у сауні. Одна особа бронювала усі номери співробітників за день до заїзду та відразу ж після нашого від’їзду”, – розповів Бігус.
Також він зазначив, що десь 20 грудня, за тиждень до того, як команда проєкту приїхала до етнографічного комплексу “Українське село”, туди навідався “дивний персонаж”. Він розпитував у персонал комплексу, де розташовані колонки, ялинка. Цей чоловік забронював на 26 грудня (день до заїзду команди Bihus.Info) ті ж самі номери, котрі на 27 грудня забронювали журналісти, а також сауну.
“26 грудня адміністрація закладу спостерігає найдивніший корпоратив “офісних співробітників” просто ever (“офісними співробітниками” себе називають оці гості): компанія похмурих хмирів на 30 людей сидить в ресторані, замовкає кожен раз, коли заходить офіціант…”, – розповів Денис Бігус.
Також він припускає, що саме ці “гості” встановили камери у готельних номерах, куди наступного дня заїхала команда журналістів, а також і в сауні.
“Мої (журналісти Bihus.Info – ред.) нині згадали, що бачили в кімнатах девайси, такі коробочки, схожі на пожежну сигналізацію. А позавчора (17 січня – ред.), коли ми пройшлись по номерах, – все, девайсів не виявилось”, – зазначив Денис Бігус.
Як припускає Денис Бігус, 27 грудня, у день заїзду журналістів, на території етнографічного комплексу “Українське село” залишилась певна невелика група так званих “офісних співробітників”, яка могла вести зйомку команди Bihus.Info.
Зранку 28 грудня журналісти виїхали з комплексу для відпочинку, а до адміністрації “Українського села” звернувся якийсь чоловік, який забронював ті самі номери і сауну, де перебували члени команди Bihus.Info.
Одначе, частину номерів, яка цікавила цього чоловіка, вже було заброньовано, тож люди, які, ймовірно, мали на меті забрати раніше встановлені камери відеоспостереження, змогли потрапити на деякі локації лише через чотири дні.
Відтак, всі ці чотири дні ці особи фільмували і в номерах, і в сауні, життя інших людей, які про це навіть не здогадувалися.
“Чотири дні ці довбо*оби фільмували життя абсолютно сторонніх людей”, – зазначив Денис Бігус.
Наприкінці відео Денис Бігус подякував всім, хто підтримав його та команду Bihus.Info, зокрема й президенту України Володимиру Зеленському, який заявив про неприпустимість тиску на медіа.
- Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження за фактом незаконного прослуховування та відеозйомки представників проєкту “Bihus.Info”.
- Керівник проєкту Bihus.Info Денис Бігус відреагував на відео, на якому його співробітники домовляються про купівлю наркотиків та вживають їх.
- Журналісти команди “Bihus.Info” з місця подій повідомили, що в середу ввечері, 17 січня, СБУ вилучила носії з записами з камер відеоспостереження у комплексі, де приховано знімали представників “Bihus.Info”.
- У своїй заяві щодо кампанії тиску і залякування медійників Комісія з журналістської етики (КЖЕ) наголосила, що обурена випадками тиску на українських журналістів-розслідувачів і вважає це небезпечною загрозою для демократії і майбутнього країни.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга повідомив, що Україна висилає двох угорських дипломатів у відповідь на дії Угорщини.
Керівник Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що з тимчасово окупованих територій України вдалося ще дев’ятьох дітей.
Японський OSINT-аналітик AS22 помітив, що російські війська розгортають на Далекому Сході макети систем протиповітряної оборони С-300/400, щоб замінити реальні підрозділи, передислоковані в європейську частину Росії, зберігаючи видимість присутності ППО в найвіддаленіших регіонах.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Європейський Союз офіційно оголосив про намір виділити майже 1,9 мільярда євро на військову підтримку України.
У Дніпрі суд виніс вирок жінці, яка намагалася продати свого дворічного сина за мільйон гривень.