«Час для об’єднання зусиль в межах коаліції та уряду національної єдності» – Порошенко
Джерело: Петро Порошенко/Facebook
14 грудня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привітав історичне рішення Європейської Ради щодо початку вступних переговорів для України, закликавши всі демократичні політичні сили обʼєднатись в коаліцію та уряд національної єдності.
14 грудня – запамʼятайте цей дуже крутий день, коли Україні відкрили шлях до членства в ЄС. Буквально щойно мені зателефонувала посол ЄС в Україні Катерина Матернова, і як же бринів її голос… Це Новина, за яку ми так довго боролися. Новина, яка стала можливою завдяки найкращим нашим воїнам…Тому дякую за неї всьому українському народові і його Збройним силам, – зазначив Порошенко.
Політик зазначив, що невдача відкинула б нас на покоління, одначе Україні вдалося. Він відзначив величезну роль у цьому європейських лідерів, які відстоюють Україну як свою державу. Тож висловив вдячність кожному з них, хто сказав “так”, і навіть тому, “хто вийшов з залу”.
Порошенко нагадав, що початок переговорів – це не фініш, а продовження важкої роботи: “шлях до членства – це не спринт, а марафон чи, точніше, багатоборство, де від кандидата знадобляться всі сили, навички та вміння. Особливо важливо це під час війни”. Водночас висловив впевненість, що Україна здужає, додавши, що шлях до членства — це верховенство права, це свобода включно зі свободою слова, це парламентський плюралізм і всі Копенгагенські критерії.
Як наголосив п’ятий президент, боротьба за європейське майбутнє України почалася 10 років тому під час Революції Гідності і закликав пройти всі етапи цього “євроінтеграційного багатоборства”разом, в одній команді, в дусі справжньої єдності та взаємопідтримки.
Щиро вважаю, що прийшов час для прагматичного об’єднання зусиль всіх демократичних сил в рамках коаліції та уряду національної єдності на засадах спільної відповідальності та довіри. Також це і потужний сигнал світу – і союзникам, і нашому ворогові. (Я уявляю собі кислу міну Путіна і його кодла). Це наш меседж про міць та рішучість України боротись та Перемогти. Майбутнє України – в ЄС і НАТО з нашою Армією, Мовою і Вірою!, – резюмував лідер “ЄС”.
Зауважимо, 14 грудня Європейська рада ухвалила рішення про початок переговорів з Україною та Молдовою щодо вступу до Євросоюзу. Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан покинув залу, коли решта лідерів приймали рішення розпочати переговори з Україною щодо вступу, повідомили троє дипломатів ЄС.
Окрім цього, Єврокомісія надала статус кандидата Грузії і розпочне переговори з Боснією та Герцеговиною, коли буде досягнуто “необхідного рівня відповідності критеріям членства”. Лідери Євросоюзу закликали Єврокомісію до березня підготувати звіт для ухвалення відповідного рішення.
- 14 грудня президент України Володимир Зеленський звернувся по відеозв’язку до лідерів ЄС із закликом почати переговори про членство України.
- 13 грудня Європейська комісія погодила надання Угорщині доступу до частини коштів Європейського Союзу, що Брюссель раніше заморозив через сумніви стосовно незалежності угорської судової системи.
- 12 грудня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що його країна готова зняти вето на план Європейського Союзу щодо фінансування України в обмін на мільярди, які блок заморозив через проблеми з верховенством права у країні.
- Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан погрожував заблокувати кандидатуру України на членство в ЄС.
Суд у США ухвалив рішення, дозволивши судовий розгляд проти російського Сбербанку, визнавши його фінансування бойовиків “ДНР” достатньою підставою для зняття суверенного імунітету. Позов подала сім’я 18-річного американця Куїнна Шансмана, котрий загинув унаслідок збиття літака рейсу MH17 над Донбасом у 2014 році.
У війні проти російських окупантів загинув 30-річний військовий і поет Максим Ємець. Він приєднався до Збройних Сил України ще в 19 років.
Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.