Чехія офіційно визнала Росію найбільшою загрозою безпеці ЄС та НАТО
Джерело: резолюція чеського парламенту
20 березня парламент Чехії визнав Росію найбільшою загрозою безпеці країн-членів ЄС та НАТО. В ухваленій резолюції наголосили, що “терористичний режим у Росії” намагається поширити сферу свого впливу зокрема на Україну та решту європейських країн.
Депутати прийняли резолюцію після 19-годинних дебатів про безпекові ризики для Чехії.
Підтримали відповідний документ 84 депутати від ліберально-консервативної коаліції прем’єр-міністра Петра Фіали, 42 утрималися. Проти 17 голосів – переважно з партії Томіо Окамури “Свобода та пряма демократія”.
Окремо у документі акцентували на важливості продовження військової допомоги Києву, оскільки дії Москви супроводжуються скоєнням воєнних злочинів.
В інтересах Чеської Республіки, щоб Україна була незалежною, демократичною, вільною та міцно інтегрованою в міжнародні структури, – мовиться у документі.
У резолюції застерегли, що натомість припинення постачання військової техніки призведе до завоювання та розорення України російським терористичним режимом.
Нижня палата парламенту Чехії ще у листопаді 2022 року ухвалила резолюцію, в якій російський режим оголосили терористичним.
Раніше в Європейському Союзі заявили, що війна, розв’язана Росією проти України, – це “екзистенційна загроза безпеці ЄС”.
У лютому глава служби безпеки Швеції Шарлотта фон Ессен наголосила, що Росія становить основну міжнародну загрозу для безпеки країни, існує також підвищений ризик екстремістського насильства з боку ісламістів і ультраправих.
Вона зауважила, що Росія, а також Китай та Іран є головними загрозами для Швеції, і вони можуть спільно працювати над зміною поточної системи безпеки.
24 грудня 2023 року міністр оборони Фінляндії Антті Хякканен під час різдвяного привітання до миротворчих сил наголосив на широкомасштабному нападі РФ, зазначивши, що нині саме на фронті в Україні триває війна за майбутнє європейських країн.
- Стало відомо, що США та Європа намагаються забезпечити Україну великою кількістю боєприпасів, які знадобляться для тривалого контрнаступу проти Росії.
- Країни Європейського Союзу розглядають альтернативний план, аби проштовхнути необхідну допомогу для України в її боротьбі проти Росії, якщо Угорщина накладе вето на нинішній пакет у 50 мільярдів євро.
- Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель стурбований тим, що виборці будуть налякані та оберуть популістські партії до Європейського парламенту через війни, що тривають поряд.
7 квітня Папа Римський Франциск відправив до України кардинала Конрада Краєвського, аби він доправив чотири карети швидкої допомоги, оснащені всім необхідним для порятунку життів на лінії фронту.
7 квітня Україна ініціювала термінове засідання Ради Безпеки ООН та спеціальне засідання Постійної ради ОБСЄ через російський ракетний удар по Кривому Рогу. Засідання відбудуться 8 квітня.
Президент Дональд Трамп заявив, що “не в захваті” від російських обстрілів України, оскільки США намагаються виступити посередником у врегулюванні війну між двома країнами.
7 квітня президент Володимир Зеленський призначив колишнього генерального прокурора Андрія Костіна послом України у Нідерландах, а також представником при Організації із заборони хімічної зброї. Раніше глава держави наполягав, що посадовець має понести “політичну відповідальність” після викриття з інвалідностями прокурорів.
Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Мін’юсту про стягнення в дохід України продукції та сировини, якими володів підсанкційний російський олігарх Олег Дерипаска.