Чехія позбудеться залежності від російської нафти до середини 2025 року – Фіала

Джерело: Ceske Noviny

4 червня прем’єр-міністр країни Петро Фіала заявив, що країна позбудеться залежності від російської нафти вже до кінця першої половини 2025 року.

Фіала пояснив, що відмова від нафти з РФ стане можливою завдяки розширенню Трансальпійського трубопроводу (TAL), маршрут якого проходить від Італії до півдня Німеччини, де TAL з’єднується з трубопроводом IKL, що веде до Чехії. Технологічні модифікації завершать до кінця цього року. Після чого проведуть експлуатаційні випробування.

Після завершення модернізації TAL обсяг нафти, що надходить до Чехії, подвоїться і становитиме вісім мільйонів тонн… Ми очікуємо, що він почне працювати не пізніше першої половини 2025 року, — зазначив прем’єр.

Переважно, частину обсягів нафти Чехія досі отримує з РФ трубопроводом “Дружба”.

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну Європейський Союз ухвалив рішення про широкомасштабну заборону на імпорт російської нафти, проте про виключення трубопроводу “Дружба” не мовилося. Тож, Фіала пообіцяв скасувати “виняток якнайшвидше”.

Раніше стало відомо, що Німеччина та Чехія підштовхують Європейський Союз до переговорів, аби відмовитися від решти джерел енергії, які Європа імпортує з Росії.

Зауважимо, ще у вересні європейська комісарка з питань енергетики Кадрі Сімсон зазначила, що блок повинен скоротити експорт російського зрідженого природного газу (ЗПГ) і прагнути повністю відмовитись від нього.

В РФ завербовані на війну засуджені починають повертатися додому. Експерти припускають, що після війни проти України на Росію очікує різкий стрибок злочинності, що може коштувати країні до 0,6% ВВП або близько 1 трлн рублів.

Міністр закордонних справ В’єтнаму Буй Тхань Сон під час зустрічі з помічником держсекретаря США у справах Східної Азії та Тихого океану Деніелем Крітенбрінком, заявив, що В’єтнам вважає США “стратегічно важливим партнером” та планує зміцнювати партнерські відносини з Білим домом для “сприяння розвитку Всеосяжного стратегічного партнерства”.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан високо оцінив плани канцлера Олафа Шольца дослідити питання надання притулку у країнах за межами ЄС. Орбан зазначив, що вітає позицію Шольца у пошуку виходу з міграційної кризи.

23 червня президент Володимир Зеленський повідомив, що 25 червня урядова делегація України перебуватиме у Брюсселі для фактичного початку перемовин щодо вступу.

До літніх Олімпійських ігор у Парижі 2024 року залишився лише місяць, але все ще точаться неприємні суперечки щодо одного з місць, яке стане центром подій, — річки Сени. Після свідчень про високий рівень бактерій у каналізаційних і стічних водах, жителі столиці, котрим набридло забруднення річки, погрожують влаштувати масову дефекацію на знак протесту.