Чехія позбудеться залежності від російської нафти до середини 2025 року – Фіала
Джерело: Ceske Noviny
4 червня прем’єр-міністр країни Петро Фіала заявив, що країна позбудеться залежності від російської нафти вже до кінця першої половини 2025 року.
Фіала пояснив, що відмова від нафти з РФ стане можливою завдяки розширенню Трансальпійського трубопроводу (TAL), маршрут якого проходить від Італії до півдня Німеччини, де TAL з’єднується з трубопроводом IKL, що веде до Чехії. Технологічні модифікації завершать до кінця цього року. Після чого проведуть експлуатаційні випробування.
Після завершення модернізації TAL обсяг нафти, що надходить до Чехії, подвоїться і становитиме вісім мільйонів тонн… Ми очікуємо, що він почне працювати не пізніше першої половини 2025 року, — зазначив прем’єр.
Переважно, частину обсягів нафти Чехія досі отримує з РФ трубопроводом “Дружба”.
Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну Європейський Союз ухвалив рішення про широкомасштабну заборону на імпорт російської нафти, проте про виключення трубопроводу “Дружба” не мовилося. Тож, Фіала пообіцяв скасувати “виняток якнайшвидше”.
Раніше стало відомо, що Німеччина та Чехія підштовхують Європейський Союз до переговорів, аби відмовитися від решти джерел енергії, які Європа імпортує з Росії.
Зауважимо, ще у вересні європейська комісарка з питань енергетики Кадрі Сімсон зазначила, що блок повинен скоротити експорт російського зрідженого природного газу (ЗПГ) і прагнути повністю відмовитись від нього.
- Згідно з даними Головного митного управління, у березні Росія залишалася головним постачальником нафти в Китай.
- Згідно з даними митниці, постачання вугілля з Росії до Китаю в березні знизились на 21% (6,92 мільйона метричних тонн) через санкції та імпортні тарифи.
- У портах Індії зафіксували три танкери з російською нафтою “Сокол”. Це свідчить про подальшу торгівлю між країнами, попри труднощі через санкції США.
- В Європейському Союзі мають намір зробити чинні антикризові заходи зі спільних закупівель газу довгостроковим рішенням. Ідею розглядають після відмови від російського імпорту.
В ніч на 11 липня російські війська пошкодили три медичні заклади на Харківщині: пологовий будинок, стоматологічну поліклініку та міську лікарню.
Мешканець американського Детройта, відомий своєю щедрістю, влаштував для місцевих жителів “грошовий дощ” з гелікоптера. Це стало його останнім подарунком для місцевих після смерті.
У п’ятницю, 11 липня, біткоїн встановив новий історичний максимум завдяки попиту з боку інституційних інвесторів та сприятливій політиці адміністрації президента США Дональда Трампа щодо криптовалют.
У Великій Британії щонайменше 13 співробітників поштової служби покінчили з життям через скандал, у межах якого тисячі працівників були незаконно притягнені до відповідальності за крадіжки та інші злочини.
Під ранок 11 липня російські окупанти атакували Харків “шахедами”. Постраждало дев’ятеро осіб.