Чехія спорядила Україні симулятор для тренування пілотів на F-16

Джерело: пресслужба Офісу президента

6 серпня, у День Повітряних сил Збройних Сил України, президент Володимир Зеленський оглянув сучасні зразки зброї та військової техніки, які перебувають на озброєнні українських захисників неба, поспілкувався з воїнами, а також узяв участь у погашенні поштового набору “Винищувачі зла”.

Глава держави, зокрема, оглянув штурмовик Су-25, бомбардувальник Су-24М, винищувачі Су-27 та МіГ-29 із ракетами, які вони застосовують.

Літаки модернізували для використання озброєння, яке надають партнери, зокрема ракет класу “повітря – поверхня” ZUNI, ракет Storm Shadow, протирадіолокаційних ракет AGM HARM.

Окрім цього, Зеленському продемонстрували роботу симулятора, переданого Чехією для підготовки пілотів до роботи на літаках західного зразка F-16. На ньому українські військові вивчають особливості сучасної техніки та її можливості.

Президент запевнив, що працюватиме задля отримання Україною F-16.

Раніше стало відомо, що наразі визначено першу групу з 8 українських пілотів, які навчатимуться на американських винищувачах F-16.

Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні. 

Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.

На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.

27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.

Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.