Чехія спорядила Україні симулятор для тренування пілотів на F-16
Джерело: пресслужба Офісу президента
6 серпня, у День Повітряних сил Збройних Сил України, президент Володимир Зеленський оглянув сучасні зразки зброї та військової техніки, які перебувають на озброєнні українських захисників неба, поспілкувався з воїнами, а також узяв участь у погашенні поштового набору “Винищувачі зла”.
Глава держави, зокрема, оглянув штурмовик Су-25, бомбардувальник Су-24М, винищувачі Су-27 та МіГ-29 із ракетами, які вони застосовують.
Літаки модернізували для використання озброєння, яке надають партнери, зокрема ракет класу “повітря – поверхня” ZUNI, ракет Storm Shadow, протирадіолокаційних ракет AGM HARM.
Окрім цього, Зеленському продемонстрували роботу симулятора, переданого Чехією для підготовки пілотів до роботи на літаках західного зразка F-16. На ньому українські військові вивчають особливості сучасної техніки та її можливості.
Президент запевнив, що працюватиме задля отримання Україною F-16.
Раніше стало відомо, що наразі визначено першу групу з 8 українських пілотів, які навчатимуться на американських винищувачах F-16.
- Провідна газета Аргентини LA NACION опублікувала статтю, у якій наводяться аргументи, чому Україні потрібно передати всі доступні у світі винищувачі F-16.
- Держсекретар США Ентоні Блінкен запевнив, що Україна отримає винищувачі F-16, одначе, їхнє постачання займе кілька місяців.
- Українська система Delta пройшла тести НАТО й готова інтегрувати винищувачі F-16.
30 січня президент Володимир Зеленський підписав Закон 4188-IX “Про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України” щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду”.
Бюджетний комітет Німеччини закликав міністра фінансів Йорга Кукіса схвалити додаткові 3 мільярди євро (3,13 мільярда доларів) військової допомоги Україні, повідомили джерела.
Для завершення війни проти України необхідно тиснути на Росію, адже саме Москва виступає агресором, наголосила глава дипломатії Європейського Союзу Кая Каллас. Вона зазначила, що США повністю поділяють цю думку.
Хмельницька обласна рада має намір витратити 645 тисяч гривень на висвітлення своєї діяльності у 2025 році, повідомила пресслужба у відповідь на інформаційний запит ІМІ.
Глава РФ Володимир Путін неодноразово нахвалював міжконтинентальну балістичну ракету “Сармат”, стверджуючи, що “аналогів у світі немає”, і кілька років обіцяв, що ось-ось поставить її на бойове чергування. Пропагандисти Путіна погрожували за допомогою “Сармата” стерти Велику Британію та Страсбург, де знаходиться Європарламент. Проте низка випробувань завершилася провалом: Росія не має необхідних компетенцій для створення таких ракет, якими ще за радянських часів займалися українські конструкторські бюро, повідомляють експерти.