Чехія забороняє видачу віз та посвідок на проживання росіянам і білорусам
Джерело: Ceske Noviny
Через повномасштабне вторгнення РФ в Україну Чехія більше не видаватиме візи та посвідки на проживання росіянам і білорусам. Прем’єр-міністр Петр Фіала оголосив, що уряд схвалив продовження постанови за пропозицією Міністерства закордонних справ країни.
Досі діяла постанова до 31 березня, тепер МЗС запропонувало нову постанову уряду, якою зробили обмеження безстроковим.
Заяви на отримання посвідки на проживання в Чехії, подані росіянами або білорусами в посольство, вважаються неприйнятними. Це означає, що вони не підлягають розгляду.
Зауважимо, невдовзі після повномасштабного нападу Росії на Україну у 2022 році уряд Чехії вирішив припинити видачу віз громадянам Росії, а згодом і Білорусі, за винятком гуманітарних випадків.
Також росіянам заборонили безвізовий транзит через чеські аеропорти. У червні 2022 року обмеження продовжили до березня 2023 року, а згодом ще на рік.
З 2023 року заборона також поширюється на громадян Російської Федерації та Білорусі, що одночасно є громадянами іншої держави.
Також у Празі переконані, що відсутність прикордонного контролю у Шенгенській зоні ускладнює відстеження потенційних співробітників спецслужб РФ.
Важливо нагадати, що 15 листопада 2023 року уряд Чехії, за пропозицією глави МЗС Яна Ліпавського, додав російське державне агентство “Госзагрансобственность” до національного списку санкцій. Тобто державна установа, яка управляє російською нерухомістю по всьому світу і підпорядковується безпосередньо президенту Росії Володимиру Путіну. Відтепер Росія не зможе розпоряджатися нерухомістю та рахунками на території Чехії.
- Франція висилатиме іноземців, зокрема росіян, що загрожують державній безпеці. Такий крок є відповіддю на напад ісламіста на школу в Аррас 13 жовтня. Громадянин РФ убив вчителя і поранив трьох осіб, поінформували у Міністерстві внутрішніх справ.
- 18 січня Естонія заявила, що не продовжуватиме дозвіл на проживання очільнику Талліннської митрополії Російської православної церкви (РПЦ) Євгенію, заявивши, що росіянин є “загрозою безпеці”.
- Понад 1 000 громадян Росії, що проживають в Латвії, можуть бути видворені з країни найближчим часом, поінформувала керівниця Управління у справах громадянства і міграції Майра Розе.
- Прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас заявила, що уряд країни шукає юридичні механізми для депортації осіб, які захочуть отримати громадянство країни-агресорки.
- Служба держбезпеки Латвії затримала чотирьох громадян країни за підозрою в співпраці з російськими спецслужбами.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.