Через «Дію» українці зареєстрували у 2023 році майже 230 тисяч ФОПів
Джерело: міністр цифрової трансформації Михайло Федоров
Протягом 2023 року українці відкрили понад 229 тисяч нових фізичних осіб-підприємців через портал “Дія”. Серед найпопулярніших галузей були програмування, інтернет-магазини, роздрібна й гуртова торгівля, перукарні та салони краси, ресторани та кафе.
Найбільше нових бізнесів було зареєстровано в Києві, Дніпропетровській та Харківській областях.
“Відкривати бізнес під час війни — героїчна справа. Ви підтримуєте економіку, а ми — вас, цифровізуючи важливі й потрібні сервіси”, — наголосив міністр.
Федоров зауважив, що реєстрація ФОП через “Дію” надає можливість скористатися найшвидшою у світі автоматизованою послугою реєстрації бізнесу без зайвої бюрократії та нудної паперової роботи.
Міністр також анонсував надання у “Дії” найближчим часом нової послуги “єМалятко для бізнесу — е-Підприємець”.
- Сервіси заміни водійських посвідчень та перереєстрації автомобілів відновлені в додатку “Дія”.
- Держзастосунку “Дія” оновили дизайн та додали низку оновлених функцій. Одним з оновлень є “Стрічка” – новий персоналізований розділ, який за допомогою алгоритму адаптується під індивідуальні потреби кожного користувача.
Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.
Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.
У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.
Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.
Десять співробітників Служби безпеки України та десять військовослужбовців Збройних сил України пройшли тижневе навчання у Національній лабораторії Айдахо, США, де вивчили методи зі збору доказів для криміналістичної експертизи після можливого ядерного удару.