Через румунський порт Україна відвантажила вже 10,5 млн тонн зерна
Джерело: The Telegraph
У вівторок, 17 жовтня, в адміністрації порту Констанца повідомили, що Україна відвантажила вже 10,5 мільйона метричних тонн зерна через румунський чорноморський порт.
Дані порту Констанца, які не включають обсяги перевалки через менші румунські дунайські порти, такі як Галац, свідчать, що 9,2 мільйона тонн українського зерна залишили порт за перші вісім місяців цього року.
Загалом у січні-вересні порт відвантажив 25,1 млн тонн зернових, що є попереднім річним рекордом.
Румунія також заявила, що має на меті подвоїти щомісячну транзитну потужність українського зерна – до 4 мільйонів тонн – у найближчі місяці, інвестуючи в інфраструктуру.
- Після того, як у липні росіяни односторонньо вийшли з “зернової угоди”, вони знищили 280 тисяч тонн українського зерна. У 2024 році експорт збіжжя може скоротитися вдвічі у порівнянні з минулим роком, приблизно до 35 млн тонн, прогнозує виконавчий директор “Кернел” Євген Осипов.
- У Польщі заявили, що в односторонньому порядку ухвалять рішення про заборону імпорту українського зерна після 15 вересня.
- В Болгарії парламентський комітет з питань економічної політики та інновацій прийняв проєкт рішення щодо позиції країни про продовження профілактичних заходів щодо імпорту деяких товарів з України після 15 вересня.
- 18 серпня прем’єр-міністр Румунії Марчел Чолаку заявив, що приблизно 60% експорту зерна з України може проходити транзитом через його країну та зазначив, що Україна є одним із найбільших світових експортерів зерна.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.