Через стихійні лиха, викликані зміною клімату, 43 млн дітей залишились без домівок

Джерело: ВВС

За п’ять років (з 2016 по 2021 роки) 43 млн дітей довелося покинути свої будинки через стихійні лиха, такі як урагани, повені, посухи та пожежі.

За словами авторів звіту Дитячого фонду ООН (UNICEF), який охопив ситуацію в 44 країнах, дітей та їхні сім’ї “виганяють” із домівок зміни клімату.

“Ці цифри еквівалентні тому, якщо б щодня 20 тисяч дітей покидали свої будинки”, – прокоментувала одна з авторів доповіді Лора Хілі.

Як розповіли у виданні, більше половини цих дітей живуть в Індії, Китаї та на Філіппінах. Також найбільш постраждалими виявилися країни Африканського Рогу і невеликі острівні держави Карибського басейну.

Автори доповіді зауважили, що 95% втекли від ураганів і повеней. При цьому експерти наголошують, що багато хто з цих дітей могли пережити евакуацію більше одного разу.

Водночас спеціалісти попередили, що через нагрівання планети ще 100 млн дітей будуть вимушено переселятися з рідних місць у наступні 30 років.

Своєю чергою, глава департаменту UNICEF з моніторингу міграції та біженців Верена Кнаус заявила, що цифри можуть виявитися набагато вищими, тому що експерти не мають повних даних.

“У випадках посухи часто не вдається порахувати, скільки дітей покинуло домівки саме з цієї причини. Системи моніторингу дітей-біженців у деяких районах недосконалі”, – пояснила вона.

Як вказано у звіті, 43 млн переміщених дітей – це “лише верхівка айсберга”. Зміни клімату вже запустили процеси, які йдуть повільно, і їх результатів ще не видно, але вони можуть бути катастрофічними.

В UNICEF переконані, що найголовніша умова для того, щоб дітям не доводилося тікати зі своїх домівок – боротьба зі змінами клімату.

В Естонії побоюються, що Кремль може спробувати захопити східні регіони країни, прикриваючись “захистом російської діаспори”, щоб спровокувати глобальний конфлікт з НАТО.

Детективи Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України виявили підприємство в Київській області, яке незаконно виробляло та продавало етиловий спирт у великих обсягах. Компанія спеціалізується на виробництві органічних розчинників.

Рятувальна служба Reinoldus у місті Унна (земля Північний Рейн-Вестфалія) опинилася в центрі скандалу через практику серед своїх співробітників. Виявилося, що працівники створили так званий “чорний список”, де фіксували кількість загиблих під час 24-годинних змін. Той, хто “вигравав” за кількістю смертей, отримував перехідний трофей.

План обраного президента Дональда Трампа щодо купівлі Гренландії стане найбільшим територіальним придбанням США в історії.

АТ “Укрзалізниця” додала 52 вагони до поїздів по всій Україні, щоб задовольнити підвищений попит серед пасажирів під час свят.