Через війну кількість пацієнтів, що потребують паліативної допомоги, збільшується
Джерело: МОЗ України
Перший заступник міністра охорони здоров’я Сергій Дубров повідомив, що через повномасштабну війну кількість пацієнтів, що потребують паліативної допомоги, збільшується.
Ефективна паліативна допомога – це комплекс медичних, психологічних та соціальних послуг, потрібних не лише пацієнту, а й членам його родини. У Програмі медичних гарантій є два відповідні пакети послуг – “Мобільна паліативна медична допомога дорослим та дітям” і “Стаціонарна паліативна медична допомога дорослим та дітям”.
Станом на сьогодні 1 447 медичних закладів законтрактовані Національною службою здоров’я України (НСЗУ) на надання паліативної допомоги. Зокрема, 676 медзакладів законтрактовані на паліативну допомогу в стаціонарі. Ще 771 медзаклад отримує відшкодування за послуги мобільної паліативної допомоги.
У 2023 році зростання кількості надавачів уповільнилось, у тому числі через скорочення надавачів послуг в регіонах, що розташовані в зоні бойових дій та/або в окупації.
Кількість пацієнтів, яким були надані паліативні послуги протягом 2022-2023 років за двома пакетами, збільшувалась щорічно. Близько 4-6 % пацієнтів становлять діти. Проте, у 2022 році частка дітей зменшилась та продовжує зниження й у 2023 році.
Це зумовлено тим, що велика кількість дітей, які потребували лікування, виїхали за кордон. Натомість на тлі війни спостерігається збільшення кількості дорослих пацієнтів, які потребують паліативної допомоги.
У 2023 році стаціонарну паліативну допомогу отримали 70 328 пацієнтів, а мобільну паліативну – 59 151 пацієнт.
Сума коштів, яку НСЗУ відшкодовує медзакладам за одного пацієнта, щорічно зростає й у 2023 році становить майже 19 тисяч гривень.
- Верховна Рада прийняла Закон, за яким вагітна жінка має право розпочати декретну відпустку пізніше. Нині він реалізовуватиметься на практиці відповідно до наказу МОЗ, що пройшов державну реєстрацію та набрав чинності.
- Протягом минулого тижня до України надійшла нова партія гуманітарної допомоги. Вона охоплювала автівки екстреної меддопомоги, медичні меблі, лікарські засоби та медичне обладнання.
- Росіяни поширюють неправдиву інформацію про нібито дефіцит ліків в українських аптеках – у МОЗ спростували російські фейки.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.