Через загрозу з боку РФ: у Польщі запровадили обов’язкові стрільби у школах
Джерело: euronews
Польська влада запровадила обов’язкові уроки початкового військового вишколу для школярів, які включають навчання стрільбі та базовим навичкам надання першої медичної допомоги. Як зазначили в уряді країни, це нововведення відповідає “зростаючій загрозі державній безпеці у зв’язку з війною РФ проти України” та зумовлене “нагальною необхідністю доповнити” навчальний процес темами, пов’язаними з обороною держави.
Предмет отримав назву “Навчання безпеці”. Його обов’язково відвідують учні 8-го класу початкової школи та 1-го класу середньої школи (підлітки 14–16 років). Такі уроки існують у Польщі з 2022 року, однак, раніше вони були факультативними. Відтепер до навчальної програми, узгодженої з міністерством національної оборони, увійшли заняття з вогневої підготовки, які мають на меті надати школярам “навички стрільби”, навчити “основам рятувальних операцій” та поводженню “з загрозами в умовах воєнних дій”. Програма також містить уроки зі збирання та розбирання зброї, тренування для покращення точності стрільби. Заняття проходять у спортивних залах шкіл, а замість бойових патронів використовуються лазерні промені.
Основи військової підготовки викладатимуть не більше ніж одну годину на тиждень. Ключові завдання навчання – забезпечення державної безпеки, підготовка до рятувальних робіт у ситуаціях надзвичайних загроз (наприклад, масових аварій та катастроф), а також санітарна освіта.
Раніше міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що у 2025 році Польща планує збільшити витрати на оборону до 5% ВВП, оскільки країна переозброюється на тлі війни Росії в Україні.
Також влада Польщі запустила сайт для громадян стосовно джерел та способів уникнення загроз, які можуть виникнути після атак з застосуванням хімічної, біологічної, радіологічної та ядерної зброї. На сайті розмістили довідкові матеріали, навчальні ігри, сценарії лекцій для вчителів.
Окрім того, Польща, Литва, Латвія та Естонія закликали Європейський Союз побудувати лінію оборони вздовж кордону блоку з Росією та Білоруссю, щоб захистити ЄС від можливих військових загроз та інших шкідливих дій з боку РФ.
- Влада Польщі стверджує, що Росія спільно з Білоруссю стоять за нещодавнім сплеском мігрантів до Європейського Союзу.
- У 2023 році повітряні сили НАТО по всій Європі понад 300 разів підіймалися на перехоплення російських військових літаків, які наближалися до повітряного простору Альянсу, водночас більшість перехоплень відбувалися над Балтійським морем.
- Прямий збройний конфлікт НАТО з Росією ближче, ніж багато хто думає, попереджає експерт з ракетних технологій та науковий співробітник докторантури університету в Осло Фабіан Гоффман.
- Через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.
У Центрі національного спротиву повідомили, що на тимчасово окупованих територіях росіяни продовжують спонукати українських дітей робити доноси.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 24 грудня. Загалом від початку цієї доби відбулося 248 бойових зіткнень.
24 грудня керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко заявив, що інформація про зниження мобілізаційного віку, існування якихось законопроектів, є брехнею.
Речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук заявив, що внаслідок затоплення російських танкерів у Чорному морі в місцях зимівлі дельфінів ссавці почали викидатися на чорноморське узбережжя.
Повітряно-космічні сили РФ отримали чергові партії бомбардувальників Су-34 і винищувачів Су-57. Ці постачання, найімовірніше, стали останніми у 2024 році.