Чому Африка дуже важлива для Путіна – пояснив експерт Atlantic Council
Джерело: експерт аналітичного центру Atlantic Council Брайєн Вітмор у коментарі DW
Ймовірно, Кремль, як і раніше, відводить важливу роль у своїх планах засновнику ПВК “Вагнер” Євгену Пригожину, і що йому ще надасться можливість “довести свою корисність”. Таку думку висловив експерт аналітичного центру Atlantic Council Брайєн Вітмор, коментуючи публікацію нового відеозвернення Пригожина, записаного, як стверджується, в Африці.
Африка, звичайно, дуже важлива для Росії. І це підтверджує саміт БРІКС, що проходить зараз, – зазначив Вітмор, вказавши на деякі дії ПВК “Вагнер” у Центральноафриканській Республіці, в Лівії, Малі та Судані.
Появу Пригожина саме в Африці експерт пояснює тим, що “недавній переворот у Нігері набув яскраво вираженого антизахідного характеру, який Росія, безумовно, хотіла б використовувати у своїх цілях”.
Водночас, пояснив експерт, переслідування Пригожина після заколоту проти Кремля могло б стати небезпечним для Путіна, оскільки голова ПВК “Вагнер” має серйозну підтримку серед російських еліт.
Також Вітмор акцентував важливість відносин Росії з африканськими державами в умовах самоізоляції Москви. Він додав, що нині Глобальний Південь дуже важливий для Росії, оскільки саме там знаходяться єдині союзники, які в неї залишилися, крім Білорусі.
- Пригожин заявив, що найманці “Вагнер” не воюватимуть в Україні і попрямують до Африки.
- Генерал США Марк Міллі зазначив, що керівництво Росії зазнає чимало “розбіжностей та плутанини” після заколоту ПВК “Вагнер” 24 червня.
- Більшість лідерів Африки відмовилися їхати на саміт до Путіна.
- The Times повідомило, що влада Південної Африки попросила російського президента Володимира Путіна не приїжджати на саміт БРІКС, а долучитися до зустрічі в онлайн-форматі.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
Під час патрулювання лінії державного кордону прикордонники 9 загону імені Січових Стрільців виявили рідкісного птаха-хижака орлана-білохвоста, який потребував негайної допомоги. Поранений птах лежав на землі та не міг злетіти через пошкоджене крило.
17 квітня парламент Молдови проголосував за призначення чергових виборів до законодавчого органу на 28 вересня.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
Під час своєї першої пресконференції на посаді міністра охорони здоров’я США, Роберт Кеннеді-молодший назвав аутизм “епідемією” та зробив низку суперечливих заяв, котрі викликали обурення серед громадськості та експертів.